The Sinking City, Frogwares, Nacon, Frogwares obviňují Nacon z šikany. Ten mluví o sabotáži autorů

Frogwares obviňují Nacon z šikany. Ten mluví o sabotáži

Vývojáři ví, že podnět ke stažení hry může být dočasný. Vydavatel věří, že jedná správně

Zdroj: Frogwares
4. 3. 2021
Název: The Sinking City Vývojář: Vydavatel: , Platformy: , , , , Žánr: , Datum vydání: 27. 6. 2019

Vyostřený spor ukrajinského studia Frogwares a francouzského vydavatele Nacon ohledně The Sinking City pokračuje. Jak jsme vás včera informovali, vývojáři nechali ze Steamu odstranit digitální verzi, kterou v pátek vydal Nacon. Frogwares ji považují za pirátskou. Nyní se opět obě společnosti k tomuto kroku vyjádřily. Jako první poskytli vysvětlení samotní autoři hry.

Vývojáři jsou si podle svých slov vědomí, že definitivní verdikt, zda jsou povinní dodat Steam verzi, zatím nepadl a může trvat několik let, než se tak stane.

Frogwares označují jednání Naconu za šikanu a tvrdí, že v krátkém čase nashromáždili dost důkazů, které mají prokazovat, že verze vydaná v pátek na Steamu je nelegální a zahrnovala obsah, na který Nacon nemá práva. Jmenovitě DLC The Merciful Madness. Autoři jsou rádi, že Steam jejich podnětu vyhověl s tím, že jim to dá čas získat další potenciální důkazy a začít další právní proces, který by měl zabránit tomu, aby se situace podle Frogwares opakovala.

Vývojáři jsou si podle svých slov vědomí, že definitivní verdikt, zda jsou povinní dodat Steam verzi, zatím nepadl a může trvat několik let, než se tak stane. Předběžné opatření soudu tým vykládá tak, že nemusí Naconu poskytnout Steam verzi. Podle autorů se vydavatel ale rozhodl vzít spravedlnost do vlastních rukou a vydat pirátskou verzi, jak jsme popsali na základě tvrzení Frogwares v minulých dnech.

Nacon zopakoval, že přispěl na financování vývoje a vyplatil autorům skoro 9 milionů eur, zatímco do hry investoval přes 10 milionů eur včetně nákladů na marketing.

Vývojáři počítají s tím, že jejich poslední krok může mít jen dočasnou účinnost a titul se může vrátit v současné nebo jiné podobě. Poskytli proto partnerům, jako jsou Valve, důkazy, které mohou prozkoumat, než se rozhodnou, co dál. Pokud se mezitím usnesou prodávat hru, budou to autoři respektovat a poskytovat jim průběžně další informace.

Se svým vyjádřením ale přispěchal stejně jako v uplynulých dnech i Nacon. Reaguje v něm na dřívější obvinění autorů o vydání pirátské verze, která považuje za neopodstatněná. Vydavatel v první řadě tvrdí, že je podle uzavřené smlouvy jediným exkluzivním distributorem The Sinking City na Steamu. Nacon zopakoval, že přispěl na financování vývoje a vyplatil autorům skoro 9 milionů eur, zatímco do hry investoval přes 10 milionů eur včetně nákladů na marketing.

V souladu s tímto výkladem se prý Nacon opakovaně pokusil od autorů získat hru pro Steam. Ale neúspěšně. V takovém případě měli prý podle smlouvy právo jednat, jak jednali.

Vydavatel nesouhlasí s obviněními Frogwares, že něco autorům dluží. Studio nemá podle Naconu žádný důvod neposkytnout hru vydavateli pro distribuci na Steamu. Vývojáři se prý snažili obhájit nedodání hry obviněním, že Nacon dluží Frogwares peníze. Na základě toho se neúspěšně pokusili ukončit smlouvu, což měl pařížský soud odmítnout jako protiprávní jednání. Kontrakt má pokračovat a Frogwares ho neměli narušovat.

V souladu s tímto výkladem se prý Nacon opakovaně pokusil od autorů získat hru pro Steam. Ale neúspěšně. V takovém případě měli prý podle smlouvy právo jednat, jak jednali. Frogwares se namísto toho snažili bez vědomí vydavatele dostat sami hru na Steam, což podle Naconu porušilo jejich práva. Nacon u této verze nebyl zmíněný coby vydavatel. I tato verze ze Steamu ale rychle zmizela, jak už jsme vás dříve informovali. Jasně to však podle Naconu dokazuje, že vývojářům z technického hlediska nic nebrání Steam verzi dodat.

Ve svých agresivních komentářích podle Naconu autoři záměrně zamlčují, že všechna dosavadní rozhodnutí soudu v tomto sporu byla ve prospěch Naconu.

Frogwares podle Naconu záměrně snahu blokovali, vydavatel se proto rozhodl poskytnout titul hráčům sám. Jasně prý ale uvedl, že práva mají Frogwares a také dostanou svůj podíl z prodaných kopií. Nacon se rovněž ohradil proti tomu, že Frogwares vyzvali komunitu, aby hráči titul na Steamu nekupovali. Tím autoři podle vydavatele znovu sabotovali jeho investici do hry.

Nacon prý lituje tohoto konfliktu, ale podle něj za něj není zodpovědný a udělal vše proto, aby se mu vyhnul. Vydavatel je nespokojený, že vývojáři nechali hru stáhnout ze Steamu a zřejmě zvažuje také další právní kroky proti Frogwares. Ve svých agresivních komentářích podle Naconu autoři záměrně zamlčují, že všechna dosavadní rozhodnutí soudu v tomto sporu byla ve prospěch Naconu.

The Sinking City, Frogwares, Nacon, The Sinking City opět zmizelo ze Steamu

A co konzole?

The Sinking City lze koupit v PlayStation Storu, Xbox Storu i v eShopu Nintenda. Za některými verzemi stojí coby vydavatel Nacon, za jinými přímo samotní vývojáři. To je třeba i případ PS4 a PS5 verze, z nichž každá má jiného publishera a z toho důvodu není možné ani hru upgradovat na next-gen verzi.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru