Free-to-play hry už si na Xboxu zahrajete i bez Goldu

Free-to-play hry už si na Xboxu zahrajete i bez Goldu

Multiplayer funguje u více než 50 titulů i bez předplatného. K dispozici je také party chat

Zdroj: Xbox
22. 4. 2021

Společnost Microsoft splnila svůj slib a umožnila hrát free-to-play hry bez předplatného Xbox Live Gold. Opravdu zdarma si tak můžete zahrát přes 50 titulů, za které jste sice nemusely platit ani dříve, ale za samotné hraní on-line už ano. Týká se to kromě jiného hitů jako Call of Duty: Warzone, Fortnite, Destiny 2, Apex Legends nebo Rocket League.

Stojí za připomenutí, že s nějakou formou free-to-play multiplayeru má přijít i netrpělivě očekávaná akce Halo Infinite od 343 Industries.

Paradoxně jde o důsledek dřívější snahy zvednout cenu předplatného Xbox Live Gold. Avizované zdražení vzal Microsoft rychle zpět a bezplatný multiplayer pro F2P hry přidal jako omluvu a bonus. Zdarma je také nově pro podporované hry party chat. Tato změna ale samozřejmě nemá žádný vliv na program Games with Gold a hraní zdarma se nevztahuje ani na víkendové akce, kdy Microsoft umožní dočasně zkusit nějaký prémiový titul. I tyto nabídky jsou nadále podmíněné členstvím v Xbox Live Gold.

Kompletní seznam podporovaných her najdete zde. Stojí za připomenutí, že s nějakou formou free-to-play multiplayeru má přijít i netrpělivě očekávaná akce Halo Infinite od 343 Industries. Pokud byste potřebovali připomenout, jak je na tom konkurence, Sony i Nintendo také umožňují hrát free-to-play on-line hry bez aktivního předplatného. A je jedině dobře, že Xbox následuje jejich příkladu. Ocení to nepochybně nejen hráči, ale i provozovatelé samotných F2P titulů, kterým může vzrůst počet aktivních hráčů na této platformě.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru