Alien: Blackout, FoxNext Games, Fox nás láká na nového Vetřelce

Fox nás láká na nového Vetřelce

Budeme číst, hrát i sledovat. Na survival horor Alien: Isolation naváže komiks

7. 1. 2019
Název: Alien: Blackout Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , Žánr: , Datum vydání: 24. 1. 2019

Update: Hra byla oficiálně představena. Alien: Blackout je nový survival horor pro mobily.

Původní zpráva: Znovu se spekuluje o novém Vetřelci. Na oficiálním účtu na Twitteru @AlienAnthology se v rychlém sleduje po sobě během víkendu objevily dva zajímavé příspěvky. Ten první nás láká na příběh dcery, rebelky, hrdinky, který si zaslouží být vyprávěn. Součástí tweetu je i čtrnáctisekundový klip, který se diváka ptá: “Kdo je Amanda Ripley?” Podtitul pak naznačuje, že budeme číst, hrát i sledovat. Druhý tweet pak připomíná, že letos v květnu uplyne 40 let od premiéry prvního dílu hororové sci-fi ságy, jejíž debut natočil Ridley Scott a v amerických kinech startoval v květnu 1979. Příspěvek připomíná, že loď Nostromo zmizela před 40 lety a letos má Amanda Ripley za každou cenu odhalit tajemství, která po ní zůstala.

Když posádka lodi Nostromo zmizela, nechala za sebou tajemství.

I druhý tweet doprovodilo krátké video, tentokrát skoro půlminutové. “Když posádka lodi Nostromo zmizela, nechala za sebou tajemství,” říkají titulky s tím, že letos bude odhaleno. Hashtagem nás přitom účet láká už na leden, takže na vyřešení téhle hádanky snad nebudeme muset čekat dlouho. To je přitom vše, co můžeme s jistotou konstatovat. Vše další už jsou spekulace. Nicméně nabízí se hned několik zajímavých teorií. Nikde není psáno, že nás 20th Century Fox chtějí potěšit novou hrou, stejně tak může jít o komiks i film. Případně nějaký interaktivní příběh ve stylu Black Mirror: Bandersnatch od Netflixu. Navzdory tomu, že se těsně před The Game Awards 2018 s ohledem na registrovanou ochrannou známku Alien: Blackout mohutně spekulovalo o nové hře od Cold Iron Studios, která nakonec během slavnostního večera představena nebyla, je docela dobře možné, že tady půjde o něco úplně jiného.

Už proto, že Blackout má být multiplayerovou akcí s prvky persistentního světa, což na příběh Amandy příliš nesedí. Co je ale důležitější, dcera Ellen Ripley přirozeně není novou postavou v rámci této ságy. Objevila se už v rozšířené verzi Vetřelců a je samozřejmě především hlavní hrdinkou survival hororu Alien: Isolation z roku 2014 od studia Creative Assembly. Opakovaně se přitom spekulovalo o tom, že by se povedený titul mohl dočkat pokračování, ale původní autoři tuto teorii s odkazem na slabší komerční přijetí a nespokojenost Segy s prodeji několikrát smetli ze stolu. Klidně by však na novince nemusel pracovat tento tým, ale někdo úplně jiný.

Letos v lednu má vyjít první číslo komiksu Aliens: Resistance od Dark Horse, což je přímé pokračování Alien: Isolation.

Odpovědí bychom se mohli dočkat už na akci CES 2019, která se koná od zítřka do pátku v nevadském Las Vegas a představují se tu novinky ze světa elektroniky, ale i videoher. Což nás jen utvrzuje v podezření, že půjde o nějaký kombinovaný interaktivní produkt skládající se z více částí. Už v září jsme se ostatně dozvěděli, že letos v lednu má vyjít první číslo komiksu Aliens: Resistance od Dark Horse, což je přímé pokračování Alien: Isolation. První část vstoupí do prodeje 23. ledna, má 32 stran a prodávat se bude za 4 dolary. Amanda se má spoji s bývalou mariňačkou jménem Zula Hendricks z komiksu Aliens: Defiance a za vším bude mít opět prsty korporace Weyland-Yutani. Čtyřdílná série vypadá slibně už proto, že vůbec poprvé bude v této sérii komiks navazovat na oficiální hru. Nepochybujeme o tom, že jednou z věcí, na které teasery lákají, je právě tato komiksová řada.

Fanoušci přirozeně doufají i ve hru a film, ale právě tady se nabízí prostor pro nějaký interaktivní příběh s využitím Alien: Isolation. Objevují se rovněž spekulace, že by se hra nemusela dočkat přímého pokračování, ale třeba vytoužené VR nástavby, protože divize FoxNext spadající pod 20th Century Fox se specializuje právě na aktivity na poli videoher, virtuální a rozšířené reality i zábavních atrakcí. Závěrem se sluší připomenout, že právě pod jejími křídly vzniká nový titul od Cold Iron Studios pro PC a konzole. I když nebyl dosud představen, jeho vývoj Fox v minulosti i samotní vývojáři potvrdili. Všeobecně se má za to, že právě tato hra dostane název Alien: Blackout, který byl studiem zaregistrován 22. listopadu. Více informací o tomto projektu si můžete přečíst v našem starším článku.

A nezapomeňte se s námi podělit v diskuzi o vaše tipy. Co se nakonec z tweetů vyklube? K takovému výročí bychom si zasloužili něco pořádného, no ne?

Alien: Blackout, FoxNext Games, Fox nás láká na nového Vetřelce

Ve vesmíru vás nikdo neuslyší křičet

Sci-fi horor Alien (Vetřelec) se zrodil v roce 1979, kdy mu vdechli život švýcarský výtvarník H. R. Giger, režisér Ridley Scott a scénárista Dan O’Bannon. Série filmů s Ellen Ripley (Sigourney Weaver) pokračovala v letech 1986, 1992 a 1997. Filmy střídaly žánry i režiséry, pokračování se ujali James Cameron, David Fincher a Jean-Pierre Jeunet. Kromě crossoverů s Predátorem jsme se pak v letech 2012 a 2017 dočkali prequelů Prometheus a Alien: Covenant, které režíroval opět Ridley Scott. Kromě mnoha knih a komiksů se Vetřelci zabydleli i ve světě videoher. Ta úplně první vyšla už v roce 1982 pro Atari 2600 a jmenovala se jednoduše Alien. Tou poslední velkou byl pak vedle různých mobilních a VR zážitků právě Alien: Isolation z roku 2014.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru