FIFA 20, EA Sports, Fotbalové přenosy z Premier League doprovodí fandění z FIFY

Přenosy z Premier League doprovodí fandění z FIFY

Stanice Sky spolupracuje s EA na vybudování atmosféry. Nabídka bude pro diváky volitelná

Zdroj: Electronic Arts
7. 6. 2020
Název: FIFA 20 Vývojář: , Vydavatel: Datum vydání: 27. 9. 2019 Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 27. 9. 2019

Zatímco česká fotbalová liga už svůj návrat po karanténních opatření kvůli pandemii koronaviru oslavila, fanoušci ve Velké Británie s nadějí vzhlíží k datu 17. června. Po bezmála stodenní pauze se opět rozběhne Premier League, diváci ji však budou moci podle aktuálních informací sledovat pouze v televizi. Bez diváků přímo na stadionech, kteří se v počtu desítek tisíc starají o nezaměnitelnou atmosféru, tím ale vzniká problém, který se rozhodla televizní stanice Sky Sports řešit ve spolupráci s vývojáři z Electronic Arts. Přenosy budou díky tomu doprovázeny pokřiky a fanděním z posledního ročníku série FIFA, který přišel s věrnými nahrávkami ze všech ligových stadionů Premier League a postará se o potřebnou kulisu.

každý zápas bude ke sledování k dispozici ve dvou variantách, kdyby někomu přišlo „virtuální“ fandění nepatřičné.

Stanice Sky Sports o tom informovala prostřednictvím tiskové zprávy a ústy výkonného řeidtele Roba Webstera: „Během uplynulých dvou měsíců, kdy bylo veškeré sportovní dění přerušeno, jsme přemýšleli nad novými možnostmi, jak umožnit divákům sledovat přenosy, i když se například nebudou moci na zápas sejít [u někoho doma].“ Největším zájmem nicméně zůstává, aby si diváci užili sport z televize i s patřičnou atmosférou a právě proto se vedení Sky Sports rozhodlo obohatit přenosy zvuky z FIFY. Jak se ve zprávě dále uvádí, každý zápas bude ke sledování k dispozici ve dvou variantách, kdyby někomu přišlo „virtuální“ fandění nepatřičné. Bez ohledu na výši předplatného či zvolený měsíční plán ale budou videoherními pokřiky obohaceny všechny zbývající zápasy letošního ročníku Premier League, tedy včetně těch, které poběží skrze bezplatně šířené vysílání Pick.

Bohužel, až do 17. června si budeme muset počkat na to, jak komplexní systém Sky Sports a Electronic Arts připraví. Zatímco ve videohře se intenzita pokřiků a vybrané chorály mění podle aktuálního obrazu hry, rozestavění hráčů či skóre zápasu, simulovat něco podobného u skutečného utkání bude jistě mnohem složitější. Zatím se proto zdá, že pro 63 plánovaných přenosů (z celkového počtu 92 zbývajících zápasů) vznikne speciální zvukový mix, který ve smyčce bude dění na stadionech provázet. Ve výsledku by proto mohla situace dopadnout podobně jako u přenosů O2 TV Sport, která podobnou iniciativu oznámila už v polovině května. Mluvčí televizní stanice David Solnař prozradil, že zápasy české Fortuna ligy, které nebudou moci sledovat diváci na stadionech v adekvátním počtu, budou v jedné ze zvukových stop doplněny obecnými nahrávkami pokřiků a fandění z ligových stadionů. A nutno podle našich vlastních zkušeností uznat, že rozdíl je skutečně slyšet a nepůsobí nikterak nepatřičně.

Je nicméně příjemné sledovat, že zatímco v době pandemické krize sloužily sportovní hry jako náhrada za tradiční sport, s uvolňováním opatření zůstávají platné a pomáhají dotvářet finální výsledek.

 

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru