Forzu Horizon 4 rozšiřují bláznivé tratě jako z GTA Online

Bezplatný add-on Super 7 přináší sérii výzev s odměnou. O náplň se starají hráči v editoru

Zdroj: Microsoft
8. 12. 2020
Název hry: Forza Horizon 4 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 2. 10. 2018 Platformy: , Žánr:

Série Forza Horizon od vývojářů z Playground Games oslavila vydání svého čtvrtého dílu už před více než dvěma lety. Od té doby se čtyřka stala takřka dokonalým zástupcem arkádověji pojatých, ale náležitě robustních závodních her a hráče v průběhu uplynulých měsíců těšila dalším a dalším obsahem. Základní porci rozšířil například ostrov s extrémními vlivy počasí nebo známé závodní vozy, ovšem sestavené z kostiček Lega. Ani u toho ale vývojáři očividně nekončí, když dnes zcela nečekaně vydali další rozšíření, které se snaží svézt na obrovské vlně popularity bláznivých tratí a výzev z GTA Online. Bezplatný add-on Super 7 tak přináší nový herní mód a současné také editor tratí, který je s ním nedílně spojen. Hráči totiž nebudou pouze závodit a předhánět se v tom, kdo umí projekt krkolomné zatáčky umístěné vysoko na nebi rychleji, ale také ony tratě tvořit a sdílet s ostatními.

Pokud jste někdy zmiňované výzvy v GTA Online vyzkoušeli, nebo zůstáváte při zemi se vzpomínkou na Trackmanii, pak máte poměrně solidní představu o tom, co si připravili vývojáři z Playground Games. Začneme-li editorem, pojmenovaným jednoduše Bluperint Builder, můžete i na základě výše umístěného videa skutečně popustit uzdu své fantazie. Vývojáři dávají hráčům k dispozici nepřeberné množství objektů, které se v datech hry nacházejí a nekladou před ně v podstatě žádné hranice. Chcete-li stvořit něco umírněnějšího, máte možnost, chcete-li naopak padat volným pádem a na milimetr přesně navázat na další část jinak nepropojené trati, s chutí do toho. Už v tuto chvíli lze ostatně najít řadu videí, v nichž probíhá stavba prvních tratí, případně je možné inspirovat se zmiňovaným trailerem a zkusit něco vlastního.

Netroufáte-li si ale na vlastní stavbu, přichází ke slovu mód, po kterém se jmenuje i celé rozšíření. Super 7 totiž odkazuje na sedm náhodně vybraných výzev, které musíte splnit, chcete-li dosáhnout na exkluzivní odměnu. Vtip je v tom, že dopředu skutečně nevíte, co vás čeká, resp. co si pro vás nějaký jiný hráč přichystal. Do tvorby popisovaných sérií sedmi závodů totiž coby ten, kdo je podstoupí, nevidíte a nemáte tudíž ani tušení, v jaké roční době budete závodit, případně jaká vám k tomu bude hrát hudba. Zároveň také neplatí, že by vždycky šlo jen o rychlost – podmínkami splnění dané výzvy může být i přesnost, dosažení konkrétního skóre, rychlosti na tachometru a spoustu dalších veličin.

Pokud vás zajímá víc, můžete se už v průběhu dnešního dne pustit do hraní, případně si nalaďte plánovaný komunitní stream s vývojáři, který proběhne ve čtvrtek od 19 hodin na oficiálním kanále na Twitchi. Připomínáme také, že se Forza Horizon 4 dočkala s uvedením nového Xboxu svého vylepšení pro Series S a X, takže by návrat mohl být pro šťastné majitele nové konzole o to veselejší.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím