Forza se rozroste o offroadové závody Extreme E

Do hry míří speciální elektrické SUV Odyssey 21 a všechny licencované stáje

Zdroj: Playground Games
19. 7. 2022
Název hry: Forza Horizon 5 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 9. 11. 2021 Platformy: , , Žánr:

Obrovskou radost může člověku udělat i zpráva, o které bezpečně víte, že většinu ostatních hráčů nijak speciálně asi nenadchne. A to je i případ téhle novinky. Tak prosím omluvte můj výkřik fanouška. Vývojáři Forzy totiž oznámili spolupráci s elektrickými offroadovými závody Extreme E. Obsah inspirovaný tímto stále velmi mladým šampionátem se už brzy objeví ve hře Forza Horizon 5. Aby ale mělo smysl pokračovat, je třeba nejprve udělat malou odbočku k samotnému seriálu Extreme E a trochu si ho představit.

Do kokpitu tu usedají několikanásobný vítěz Dakaru Násir al-Attíja, jediná žena, která zvítězila na Dakaru, Jutta Kleinschmidt či legendy WRC Carlos Sainz a Sébastien Loeb.

Jde o adrenalinové závody s elektrickými SUV, které se letos jedou druhým rokem a trochu připomínají jakýsi divoký mix WRC a Dakaru. Každý tým se skládá ze dvou pilotů, kteří se spravedlivě dělí o všechny povinnosti, jeden vůz a vždy jde o duo žena-muž. Za volantem se přitom střídají v každém závodě přímo během akce. Startovní rošt je navíc plný slavných stájí a jmen.

Účastní se ho týmy Rosberg X Racing, který vede bývalý šampion F1 Nico Rosberg, JBXE dalšího šampiona Jensona Buttona, X44 několikanásobného mistra Lewise Hamiltona nebo McLaren. Do kokpitu tu usedají několikanásobný vítěz Dakaru Násir al-Attíja, jediná žena, která zvítězila na Dakaru, Jutta Kleinschmidt či legendy WRC Carlos Sainz a Sébastien Loeb. Připouštím, že jsem se k Extreme E dostal úplnou náhodou, ale je to podle mě neuvěřitelná zábavná nová motoristická disciplína.

Vždy když jsem ji sledoval (přenosy jsou kromě jiného zdarma na YouTube), tak jsem si říkal, jak by se tahle akční závodní zběsilost hodila pro videohry. A pořadatelé skutečně už párkrát loni nezávazně naznačili, že by o herní obsah stáli. Nakonec se ale nezhmotnil v podobě úplně nové licencované hry, jak jsem očekával, ale právě díky spolupráci s Forzou. Hráči tak budou moci usednout do speciálních vozů Odyssey 21 a užít si čtyři týdny speciálního festivalu.

Ten odstartuje už 21. července a potrvá až do 17. srpna. Závody budou inspirované těmi opravdovými, které se ve skutečnosti pořádají po celém světě. My se ale ve hře budeme pohybovat jen na stávající mapě Mexika. Autoři radí, aby se hráči pravidelně vraceli a zkoušeli nové události i výzvy ve snaze odemknout jednotlivé varianty vozu Odyssey 21 ve všech týmových barvách. S Extreme E dorazí také další obsah jako speciální závodní kombinézy nebo sběratelské předměty.

Zdá se ovšem, že samotné závody nebudou mít stejný formát, který dělá z Extreme E tak zábavnou podívanou. Půjde pravděpodobně o klasický závod, jak je z Forzy Motorsport známe.

Samotné elektrické SUV od společnost Spark Racing přitom slibuje zajímavé svezení. První auto si můžete za 700 tisíc kreditů koupit sami od 19. července, další týmové varianty se vám ale odemknou až plněním dílčích úkolů. Součástí oficiální licence jsou samozřejmě úplně všechny stáje a s nimi i příslušné polepy. Zdá se ovšem, že samotné závody nebudou mít stejný formát, který dělá z Extreme E tak zábavnou a napínavou podívanou. Půjde pravděpodobně o klasický závod, jak je z Forzy Horizon známe. Žádné vyřazovací kvalifikace ani střídání jezdce během závodu.

Extreme E není to jediné, co nejnovější update pro Forzu Horizon 5 přinese. Za zmínku kromě jiného stojí také nové vozy automobilky Porsche, ale o nich už tento příspěvek není. A co vy, najdete se mezi vámi někdo, kdo už o Extreme E slyšel, nebo na něj dokonce kouká?

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru