Forza Motorsport 7 se v polovině září přestane prodávat

Forza Motorsport 7 se v polovině září přestane prodávat

Hra bude odstraněna z obchodu, včetně všech DLC. Dostupná nebude ani v Game Passu

Zdroj: Microsoft
30. 7. 2021

Není žádným tajemstvím, že vývojáři ze studia Turn 10 pracují na dalším díle série Forza Motorsport. O hře se před jejím oficiálním odhalením hojně spekulovalo a vývojáři dokonce otevřeně potvrzovali, že novou hru testují napříč celým studiem a práce jde od ruky. Nakonec ale jako první dorazí Forza Horizon 5 od týmu Playground Games, což na druhou stranu očividně nestojí proti časovému plánu, který pro velkou Forzu Microsoft sestavil. Už 15. září totiž Microsoft Store opustí předchozí sedmý díl série, spolu s ním i všechna DLC a co víc, hra přestane figurovat v nabídce Game Passu.

Pokud sledujete dění na poli závodních her, pravděpodobně vás už napadá důvod – jsou jím licence na zastoupené vozy, které jednotlivé automobilky poskytly jen na určitou dobu. S přihlédnutím k tomu, že Forza Motorsport 7 vyšla už v roce 2017, je tento krok vývojářů a vydavatele pochopitelný, na druhou stranu to ale neznamená, že by hra přestala fungovat. Pokud ji vlastníte, zůstává i nadále v knihovně vašich her, takže ji můžete opakovaně stahovat jak ve verzi pro Xbox, tak pro PC a pochopitelně budete mít přístup i ke všem získaným rozšířením. Také online funkce budou i nadále dostupné a ve výsledku by se tak pro stávající hráče nemělo nic změnit.

Existuje také varianta pro hráče, kteří hráli Forzu Motorsport 7 z Game Passu a pořídili si k ní nějaké DLC zvlášť. Přes Xbox Message Center obdrží token ke hraní základní hry, takže ani nepřijdou o možnost dál závodit a užívat si obsahu, který si pořídili. Vývojáři nicméně dodávají, že pokud token neobdrží hráči do začátku srpna, mají se obrátit na zákaznickou linku a přímo o něj požádat, aktivovat jej pak bude možné až do září 2023, takže času dost. A zmizet by neměla ani e-sportová scéna, kterou podporují události Rivals – pro ně chystají lidé z Turn 10 aktualizaci a slibují, že závodění bude v nadcházejících měsících dost a dost.

Na konto nového dílu můžeme pouze připomenout, že dosud neznáme finální název – alespoň prozatím je hra prezentována jako Forza Motorsport bez číslovky – a nevíme ani, kdy by měla přesněji dorazit. Spekulovalo se, že právě kvůli náročnosti vývoje a snahy o větší inovaci vývojáři interně datum vydání posunuli a právě proto dojde k výjimce v zaběhnutém cyklu a přijdou po sobě dva díly Forzy Horizon. Nezdá se však, že by to fanouškům příliš vadilo a i aktuální rozhodnutí – či nutnost způsobenou licencemi – v komentářích chápou.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru