Forza Horizon 5, Xbox Game Studios, Forza Horizon 5 může dorazit už příští rok

Forza Horizon 5 může dorazit už příští rok

S informací přišel novinář Jeff Grubb. Stalo by se tak ještě před uvedením velké Forzy

Zdroj: Microsoft
28. 11. 2020
Název: Forza Horizon 5 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 9. 11. 2021

Bez ohledu na množství vývojářských týmů, které spadají do rodiny Xbox Game Studios, se Microsoft na startu nové konzolové generace nepochlubil žádným výrazným exkluzivním titulem. Alespoň z náznaků víme, že po odloženém Halo Infinite by mohlo dorazit pokračování Hellblade, odhaleno bylo rovněž nové Fable a pěkný, leč velmi neurčitý trailer potvrdil, že vývojáři z Turn 10 pracují na další Forze Motorsport. Ještě než se ale osmého dílu oblíbené závodní série dočkáme, mohla by ke slovu přijít uvolněnější Forza Horizon 5, o níž promluvil novinář Jeff Grubb z magazínu GamesBeat. V podcastu Xbox Empire naznačil, že Playground Games zřejmě naruší stávající cyklus, v rámci kterého jeden díl Horizonu vyplnil čekání na pokračování Motorsportu, a už příští rok hráče potěší pokračováním.

„Před několika měsíci jsme se dočkali ukázky z Forzy Motorsport, ale já myslím, že jako první bude k dispozici další Forza Horizon, která by mohla vyjít už příští rok,“ řekl Grubb v podcastu. Odvolává se na divnou situaci, v níž se mají obě studia starající se o celou značku nacházet a tvrzení lidí z Playground Games, že budou připraveni jít s dalším dílem na trh jako první. Jak už to ale v případě Jeffa Grubba bývá, neposkytl žádné bližší informace, odkud přesně čerpá a rozhodně se nedá říct, že by jeho předpovědi byly vždy stoprocentně přesné. Aby snad ale svým slovům dodal váhu, otevřeně řekl, že zná zasazení FH5, ale nechce lidem z Playground Games vypálit rybník a oznámení prý nechá na nich. A ne, prý by nemělo jít o feudální Japonsko…

Co se týče zmiňovaného cyklu, ve skutečnosti byl narušen přirozeně tím, že po Forze Horizon 4, vydané v roce 2018, žádná nová Forza Motorsport nepřišla. Dosud poslední díl byl uveden v roce 2017 a sklízel nadprůměrná hodnocení, s pokračováním ale lidé z Turn 10 otáleli a zdá se, že na chystanou reimaginaci série – uváděné alespoň prozatím bez číslovky osm – budeme muset ještě nějakou dobu čekat. Naproti tomu Forze Horizon 4 se nebývale daří a po vydání se dočkala řady obsahových rozšíření, včetně prolnutí se stavebnicí LEGO nebo nového ostrova s extrémními vrtochy počasí. Hra se rovněž pyšní možností zahrát si ve 4K a 60 fps na Xboxu Series X a neuspokojivá nabídka prvních her pro nové Xboxy paradoxně pomohla starším titulům, včetně FH4, aby se o ně hráči opět začali zajímat.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Další články
Nahoru