Fortnite, Epic Games, Fortnite se zřejmě dočká survival režimu Daybreak

Fortnite se zřejmě dočká survival režimu Daybreak

Spekulovalo se o něm v souvislosti se sporem Epicu a Applu. Insideři teď našli nové stopy

Zdroj: Epic Games
12. 5. 2021
Název: Fortnite Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 25. 7. 2017

Soudní bitva společnosti Apple a Epic Games přináší i ve druhém týdnu spoustu informací, které měly být původně skryty před zraky veřejnosti. Aktuální várka se týká hry Fortnite a nového herního módu, který by mohl doplnit stávající režim battle royale. První náznaky přinesly ukázku nové mapy a základní popis toho, co hráče v režimu pojmenovaném Daybreak čeká. Další stopy pak insideři našli v soubourech aktuálního patche na verzi 14.60, který očividně příchod Daybreaku předznamenává.

Jako jeden z prvních upozornil na případný nový mód fanoušek s přezdívkou Hypex, a to už předminulé pondělí. Na svém twitteru zveřejnil trojici obrázků z mapy, která aktuální podobu herní oblasti Fortnitu nepřipomíná. Zmínil, že byla v dokumentech spojována se sandboxovým módem v otevřeném světě, k čemuž bylo následně možné dohledat další informace. „Probudíte se sami beze zbraně na pobřeží ostrova, aniž byste si pamatovali, jak jste se sem dostali,“ zmiňují odtajněné dokumenty Epicu. „Rychle hledejte zbraně a munici, než padne noc a po svazích se začnou potulovat nestvůry, které hledají svou kořist. Dejte pozor na další lidi, kteří se mohou ukázat jako neocenitelní spojenci ve vašem boji o přežití na stále nepřátelštějším ostrově,“ dodávají vývojáři k chystanému módu.

Právě aktualizace na verzi 16.40 měla Daybreak několikrát zmínit, podle čehož Fortnite Intel usuzuje, že uvedení je mnohem blíž, než si hráči mysleli.

S dalšími informacemi pak přispěchal portál Fortnite Intel, který se zaměřuje na podobné úniky a jeho spolupracovníci se sami noří do souborů hry, zejména v době, kdy přichází nové updaty. A právě aktualizace na verzi 16.40 měla Daybreak několikrát zmínit, podle čehož Fortnite Intel usuzuje, že uvedení je mnohem blíž, než si hráči mysleli. Ve skutečnosti už portál mluví o tom, že byl do hry přidán a zmiňuje také exkluzivní paraplíčko, které získá hráč po prvním vítězství. „O tomto módu se ale obecně moc neví, kromě toho, že obsahuje NPC, které budou hráče žádat o přinesení kusů vrtulníků. Hráči budou také bojovat s vlky, duchy a nájezdníky,“ říká Fortnite Intel s odvoláním na vlastní zdroje a zjištění.

Epic Games se s k novému režimu nevyjádřili, faktem ale zůstává, že uvrhnutí hráče do divočiny dává s přihlédnutím k tématu aktuální sezóny celkem smysl. Také crafting podporuje myšlenku, že by bylo možné použít některé z připravených mechanismů mimo hlavní část herní zábavy Fortnitu a nechat hráče odpočinout u něčeho nového. Nedivili bychom se potom, kdyby se z módu – v případě, že zaujme a hráči jej budou hrát – mohla stát další plnohodnotná část zmiňovaného titulu a další zelená „fajfka“ v plánu Epicu, učinit z Fortnitu mainstreamovou platformu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru