Fortnite se vrací na iOS prostřednictvím GeForce Now

Na App Storu byste ale hledali hit od Epicu marně. Bude se streamovat z cloudu

Zdroj: Nvidia/Epic Games
14. 1. 2022
Název hry: Fortnite Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 25. 7. 2017 Platformy: , , , , , , Žánr:
Fortnite

Od chvíle, kdy Apple odstranil Fortnite z App Storu, uplynul už skoro rok a půl. Teď se může hit od Epicu na iOS svým způsobem vrátit, ale stále ne v původní podobě. Společnost Nvidia oznámila, že její služba GeForce Now bude od příštího týdne podporovat Fortnite v uzavřené betě a bude ji možné streamovat přes Safari na iPhone a také skrze speciální aplikaci na Androidu.

Do časově omezené bety se můžete zkusit přihlásit, pokud jste členy GeForce Now a má pomoci pochopitelně otestovat kapacitu serverů, kvalitu přenosu a grafiky, ale i nové dotykové ovládání. Nvidia radí, že členem se může stát každý, registrace do bety už jsou otevřené a v nadcházejících týdnech bude do hry provozovatel ve vlnách zvát některé šťastné uchazeče. Dokonce k tomu není ani potřeba placené členství, stačí vám to základní. S ním ovšem pak narazíte na fronty při čekání na samotné hraní.

Nvidia už nyní spolupracuje s dalšími vývojáři a vydavateli na tom, aby GeForce Now nabídla více titulů s podporou dotykového ovládání.

Na tomto projektu Nvidia úzce spolupracovala přímo s Epicem a zatímco ostatní PC hry si v GeForce Now na mobilu většinou nejlépe užijete s gamepadem, toto nové zmíněné dotykové ovládání pro Fortnite má nabídnout alternativu. Jak by bylo pro nativní verzi typické. Nvidia už nyní spolupracuje s dalšími vývojáři a vydavateli na tom, aby GeForce Now nabídla více titulů s podporou dotykového ovládání a tyto hry byly ještě lépe přístupné na iOS a Androidu.

Na základním sporu o Fortnite se přirozeně tímto krokem nic nemění. Nejde o nativní mobilní verzi, ale takovou, která se streamuje z cloudu. Přesto zpráva vzbudila velký rozruch a podpora hry může vzhledem k její nesmírné popularitě pomoci nakopnout i samotnou službu GeForce Now.

# akční # battle royale # fortnite # multiplayer

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru