Fortnite, Epic Games, Fortnite nabízí výkonnostní režim pro pomalá PC

Fortnite nabízí výkonnostní režim pro pomalá PC

Oblíbená funkce z konzolí proniká i do světa počítačů. Snižuje se také velikost instalace

Zdroj: Epic Games
16. 12. 2020
Název: Fortnite Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 25. 7. 2017

Už několik let se s hrami na konzolích pojí debata o režimech, v nichž je možné daný titul na konkrétním zařízení provozovat. Volba mezi výkonem a kvalitou dává hráčům možnost, upřednostnit buďto framerate, nebo naopak kvalitu grafiky a plně tak využít konzoli, ať už jde o jakýkoliv model předchozí, či aktuální generace. Pohledem her na počítačích jde v podstatě jen o dvě šablony nastavení, které bývá na PC zpravidla rozloženo do mnoha voleb, přítomnost jednotného výkonnostního módu to ale očividně nevylučuje. Přichází s ním totiž vývojáři z Epic Games v případě PC verze Fortnitu a jeho smyslem je, umožnit hraní i těm, kdo snížili veškeré grafické možnosti na minimum a stále není jejich zážitek plynulý.

Epic Games uvádí, že hráči, kteří využívají nízké grafické nastavení, budou na použití nového režimu upozorněni přímo ve hře a dodávají, že pro jeho aktivaci, či deaktivaci je nutné hru restartovat.

„Výkonnostní mód, který je momentálně dostupný v alfaverzi, zvolíte v nastavení hry a výměnou za nižší vizuální kvalitu a menší zátěž operační paměti, procesoru i grafické karty získáte více výkonu,“ popisují vývojáři v blogovém příspěvku na oficiálních stránkách. Doprovodný obrázek pak dokazuje, že je nový mód možné aktivovat coby možnost v záložce rendering mode, kde se nachází volba mezi využitím API DirectX 11 a DirectX 12. Epic Games dále uvádí, že hráči, kteří využívají nízké grafické nastavení, budou na použití nového režimu upozorněni přímo ve hře a dodávají, že pro jeho aktivaci, či deaktivaci je nutné hru restartovat.

Zdroj: Epic Games

Společně s tím pak upravili možnost instalace samotné hry v aplikaci Epic Games Launcher, kde je nově možné odděleně od jádra hry zvolit, zda budou staženy i textury ve vysokém rozlišení. Hráči, kteří už dopředu vědí, že by je na daném počítači nevyužili, tak mohou ušetřit necelých 15 GB místa, tedy téměř polovinu velikosti základní hry. Vývojáři nicméně upozorňují, že i přes možnost ještě snížit celkovou kvalitu hry, je nanejvýš vhodné mít Fortnite nainstalovaný na SSD a mít alespoň 6 GB operační paměti. Na druhou stranu by už ale nemělo být nutné disponovat dedikovanou grafickou kartou, čímž se hraní oblíbené battle royale hry stává ještě pohodlnější na kancelářských noteboocích a jiných slabších strojích.

Pokud vás zajímá, jak nový výkonnostní mód vypadá, existuje už řada videí, která přímo prezentují podobu hry. A začíná se zdát, že nový režim nebude vítaný jen majiteli notebooků, ale také hráči, kteří se snaží získat výhodu oproti ostatním díky vyššímu počtu fps. Stejně jako většina profesionálů hraje Counter-Strike v nízkém rozlišení či se sníženými detaily, je možné i Fortnite rázem provozovat ve stovkách snímků za vteřinu. S odstraněním vegetace a dalších detailů je navíc hra mnohem přehlednější a s několik let starou vzpomínkou na kauzu kolem podobného nastavení v PUBG bude zajímavé sledovat, zda se ze vstřícného kroku vývojářů nestane nová meta pro všechny.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru