Fortnite můžete hrát zdarma na Xbox Cloud Gamingu

Jde o další způsob, jak díky streamované verzi obejít absenci hry v App Storu na iOS

Zdroj: Epic Games
6. 5. 2022
Název hry: Fortnite Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 25. 7. 2017 Platformy: , , , , , , Žánr:

Společnosti Microsoft a Epic Games otevřely další cesty k hraní Fortnitu nejen na mobilech a tabletech. Battle royale hit je coby první free-to-play titul možné spustit přes Xbox Cloud Gaming. Díky tomu lze Fortnite streamovat také na cestách do mobilů a tabletů s iOS i Androidem. Nebo na slabší PC.

A co je vůbec nejdůležitější, potřebujete sice Xbox účet, ale nemusíte mít aktivní žádné předplatné. Hraní je zdarma. To vše ve světle sporu s Applem po odstranění hry z App Storu. Už dříve se podobným způsobem začala hra testovat v cloudové streamovací službě GeForce Now. Hra v xCloudu podporuje dotykové ovládání i gamepady.

Podle Microsoftu jde o klíčový milník. Díky prvnímu free-to-play titulu chce Microsoft svou službou oslovit ještě více lidí. A má jít teprve o začátek. Zážitek mají obě firmy nadále vylepšovat na základě zpětné vazby a časem chce Microsoft do cloudu přirozeně přinést další free-to-play hry.

Od startu Xbox Cloud Gamingu už službu vyzkoušelo přes 10 milionů lidí. Díky sporu Epicu a Applu může Fortnite na cloudu najít ve své bezplatné verzi mnoho příznivců. Nativní verze pro iOS bude sice hráčům nepochybně stále chybět, ale jde o další způsob, jak absenci hry v App Storu obejít.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru