Fortnite chystá na konec druhé kapitoly velkou událost

Konec nastane 4. prosince. Vývojáři naznačují, že se hráči mohou začít těšit na novou mapu

Zdroj: Epic Games
25. 11. 2021
Název hry: Fortnite Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 25. 7. 2017 Platformy: , , , , , , Žánr:

Druhá kapitola hry Fortnite se po osmi sezónách blíží ke konci. I když by se na tomto místě slušelo mluvit spíše o Konci, protože je tak pojmenována připravovaná událost, která se v kulisách hry odehraje 4. prosince od 22 hodin. Půjde o jednorázový event, který by měl ukončit aktuální příběhovou linku a posunout hru vstříc třetí kapitole, nikdo však v tuto chvíli není schopen bezpečně říct, co vlastně hráče čeká. Vývojáři si zatím nechávají tajemství pro sebe a jediné, co naznačují, je větší úprava mapy, na níž se oblíbený battle royale odehrává.

Krátký článek na oficiálním webu hry zmiňuje, že Konvergence je dokončena a Cube Queen plánuje pro ostrov finální fázi, po které už nic nebude jako dřív. „Chopte se zbraní a bojujte proti ničitelce veškeré reality. Buďte součástí Konce, jednorázové herní události, v níž budete bojovat o svůj odkaz,“ lákají pak autoři hry každého, aby se ve zmiňovaný čas připojil a psal historii Fortnitu. Co se týče herní náplně, půjde o speciální mód pro 16členné týmy, s ohledem na zkušenosti z minula ale zřejmě nelze zaručit, že se k němu nakonec probojují všichni. Jak vývojáři uvádí, playlist pro finální událost druhé kapitoly se v menu hry objeví 30 minut před startem události, aby se mohli hráči připojit a servery rozložit budoucí zátěž, což se ne vždy povedlo v případě obrovského zájmu zařídit bezchybně.

Epic Games také upozorňuje všechny, kdo chtějí prožít Konec přesně podle svých představ, aby dostatečně včas učinili všechny kosmetické změny a hlavně si připravili nástroje pro nahrání záběrů. Akci skutečně nebude možné zopakovat a je otázkou, co se stane bezprostředně po jejím skončení. Když končila první kapitola, došlo k vypnutí serverů na několik dní, což zejména v řadách mladších hráčů vyvolalo nebývalou paniku, ale zda něco podobného nastane i nyní, ví v tuto chvíli jen lidé z Epicu. Doporučují nicméně, aby hráči dokončili všechny úkoly a snažili se odemknout maximum odměn, než sezóna skončí. Jako příklad uvádí questy Cube Queen’s Page 1 a 2 nebo vyměnit všechny hvězdy z battle passu za odměny, protože jinak dojde na jejich automatickou směnu za nejbližší dosažitelné předměty. Jinak řečeno, nic, co hráči získali ve druhé kapitole, už nebude možné přenést do budoucí inkarnace Fortnitu, takže je nasnadě všechno uzavřít a mít čistý stůl.

„Abychom druhou kapitolu uzavřeli ve velkém stylu, uspořádáme od 26. do 29. listopadu tzv. Power Leveling Weekend,“ dodávají pak vývojáři v závěru vzkazu a slibují násobně vyšší nárůst zkušeností pro dokončení zmiňovaného battle passu. Všichni, kdo se navíc od dnešního dne připojí ke hře, obdrží automaticky 225 000 XP, což by ve finalizaci všech výzev mohlo výrazně pomoci.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru
Tyto webové stránky používají k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Informace o tom, jak tyto webové stránky používáte, jsou sdíleny se společností Google. Používáním těchto webových stránek souhlasíte s použitím souborů cookie.
Další informace Rozumím