Final Fantasy XVI vyjde příští rok v létě

Včerejší trailer doplňují nové screenshoty. Vývojáři upřesňují, kdo na čem konkrétně pracuje

3. 6. 2022
Název hry: Final Fantasy XVI Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr:

Nebudeme vám lhát, čekání na Final Fantasy XVI bude ještě dlouhé. Vývojáři ze Square Enix sice včera na State of Play přišli s výživnou ukázkou, v níž jsme mohli sledovat souboje mnoha primalů, ale zároveň potvrdili, že titul nedorazí dříve než během léta 2023. Přesto se zdá, že došlo k určitému posunu a v nadcházejících měsících bychom se mohli těšit z větší koncentrace nových informací, obrázků nebo rovnou dalších videí. To aktuální v rychlém střihu rekapituluje to, co už o Final Fantasy XVI víme – tedy že je země Valisthea, kde se příběh odehrává, sužována válkami o krystaly, zajišťující všem nekonečný přísun aetheru. Do bitvy vstoupilo mnoho národů včetně knížectví Rosaria, svaté říše Sanbreque, království Waloed, Dhalmekianské republiky nebo Železného království. Do toho všeho ovšem příběh významně ovliňuje Joshua, mladší bratr rytíře Clivea, který je spojen s bájným Fénixem a má díky tomu schopnost užívat síly Eikonů. Joshua je navíc Dominant a ve Fénixe se umí proměňovat za účelem ochrany svého národa.

Tím se dostáváme k monumentálním soubojům většiny známých primalů, na které se nové video přímo zaměřuje. Trailer navíc poměrně efektně mísí připravené CGI filmečky se záběry přímo ze hry a nutno říct, že rozdíly v grafice už začínají být opravdu nicotné. Co se týče vlastního souboje, je jasně patrné, že vývojáři ze Square Enix i nadále využívají moderní real-time systém za doprovodu mnoha speciálních úderů, komb a místy poměrně divokých efektů. Právě ona možnost přímo ovládnout jednotlivé summony, pak pravděpodobně povede k naznačeným duelům Ifrita, Garudy, Fénixe, Titána a mnoha dalších, což působí jako velmi osvěžující prvek, o kterém rozhodně chceme vědět víc. Vývojáři nicméně příliš mnoho detailů k videu neposkytli a zaměřili se v dalším povídání spíše na situaci ve studiu a detailně rozepsali, kdo ze slavných vývojářů pracuje na které části Final Fantasy XVI.

Jak na úvod ukázky na včerejším State of Play uvedl producent Naoki Jošida, důvodem, proč informací v poslední době nebylo mnoho, jsou stále dozvuky pandemie koronaviru. Jošida řekl, že je pro ně situace poměrně složitá ale vyjádřil svou naději, že skrze práci, kterou ve Square Enixu dělají, budou moci hráčům přinést trochu radosti v téhle těžké době. Potvrdil také, že od tohoto momentu budou spolu s kolegy připraveni věnovat více času také rozhovorům s novináři, takže je pravděpodobné, že se už v dohledné době dočkáme odpovědí na otázky, které si v rámci oficiální kampaně vývojáři zatím dosud nepoložili. A protože Jošida není jediný, kdo na hře pracuje, zveřejnil pak vývojářský tým také tabulku se zmiňovaným rozpisem rolí, v nichž se nachází další zvučná jména.

Hlavním ředitelem vývoje je Hiroši Takaj, který spolupracoval na Final Fantasy V nebo na The Last Remnant. Creative Directorem Final Fantasy XVI je Kazutojo Maehiro, který dlouhé roky pracoval na Final Fantasy XIV, ale zapojil se i do vývoje dvanáctky a již zmiňovaného The Last Remnant. O grafiku se pak z pozice art directora stará Hiroši Minagawa, který má opět letité zkušenosti se sérií Final Fantasy a ony souboje, které jste mohli sledovat ve videu, jsou po designové stránce prací Rjoty Suzukiho, který se zabýval soubojovým systémem v Devil May Cry 5 nebo Marvel vs. Capcom 2. Stranou pak nemůže zůstat skladatel doprovodné hudby Masajoši Soken, který pracuje na hudbě pro tuto sérii od FF XIV, kde byl jeho kolegou legendární Nobuo Uemacu, který však ze Square Enix odešel. Soken po něm převzal nelehký úkol, nicméně v následujících rozšířeních pro úspěšné MMO si vysloužil ostruhy a šestnáctý díl téhle nesmrtelné ságy je jeho prvním ryze samostatným projektem v rámci Final Fantasy.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru