Final Fantasy XVI, Square Enix, Final Fantasy XVI proti sobě svede Ifríta a Fénixe

Final Fantasy XVI proti sobě svede Ifríta a Fénixe

Hlavním hrdinou má být rytíř chlapce z traileru. Fanoušci spekulují o příběhu bastarda

Zdroj: Square Enix
12. 10. 2020
Název: Final Fantasy XVI Vývojář: Vydavatel: Platformy: , Žánr: Datum vydání: 22. 6. 2023

Oficiální potvrzení spekulací ohledně blížícího se představení Final Fantasy XVI přišlo v polovině září během poslední velké PlayStation Showcase. Vývojáři ze Square Enix prezentovali první záběry, pořízené na počítači emulujícím konfiguraci konzole PlayStation 5, a nechali hráče vymýšlet nejrůznější teorie, co přibližně čtyři minuty dlouhé video mělo vlastně znamenat. Zcela otevřeně pak potvrdili, že prostor ke spekulacím nechávají až do roku 2021, kdy se hodlají přihlásit s dalšími konkrétními informacemi a naznačit, jak se to má s vývojem a kdy případně můžeme šestnáctku očekávat. Hradbu mlčení ale nakonec prolomili mnohem dříve, už v aktuálním říjnovém vydání japonského magazínu Famitsu, ve kterém mělo podle překladu fanynky s přezdívkou Aitaikimochi zaznít vedle krátkých vyjádření producenta a šéfa vývoje také informace, kdo je hlavním hrdinou.

Ačkoliv odpověď na otázku ohledně protagonisty naznačuje samotný trailer, až nyní je zřejmě informace potvrzená. Hrát tedy máme za dosud nepojmenovaného rytíře a osobního ochránce chlapce jménem Joshua. Jak je z videa patrné, Joshua pro léčení využívá oheň, přezdívají mu Fénix a je pravděpodobné, že jím dokonce sám je. Domnělý hlavní hrdina pak chlapce v traileru oslovuje a je jasně patrné, že mezi nimi panuje pouto. Jak silné ono spojení bude naznačuje japonská verze videa, která se od anglické značně odlišuje a například youtuber s přezdívkou Game Gengo naznačuje, že hlavní hrdina může být ve skutečnosti Joshuovým bratrem. „Zatímco v anglické verzi křičí [ochránce] – prosím, Joshuo, probuď se! V japonské verzi ale křičí – Ne, prosím, ne! Je to můj bratr,“ říká youtuber a nechává fanoušky rozvíjet další teorie.

Fanoušci ale mají podle ohlasů na Redditu jasno a doufají, že příběh bastarda bude nosnou myšlenkou a bude se od něj vztah obou hrdinů odvíjet.

Je totiž možné, že hlavní protagonista bude skutečně pokrevním bratrem malého chlapce a tudíž vévodovým bastardem, což naznačuje i scéna ze začátku traileru, kdy se oba potkají za přítomnosti matky, která je ze setkání nesvá a skrývá svůj obličej. Game Gengo navíc přidává, že by Joshua nemusel být v oné vypjaté scéně Fénixem, nýbrž samotným Ifrítem, tady se už ale dostáváme opravdu k čirým spekulacím a můžeme jen neurčitě hádat. Fanoušci ale mají podle ohlasů na Redditu jasno a doufají, že onen příběh bastarda bude nosnou myšlenkou a bude se od něj vztah obou hrdinů odvíjet. Prozrazení zápletky ale zřejmě poukazuje na to, že nebude tím nejdůležitějším a buďto o spojení budeme vědět od samého začátku, nebo k odhalení dojde v průběhu hry.

Pokud bychom se ale měli vrátit k oficiálním vyjádřením z Famitsu, šéf vývoje Final Fantasy XVI Hiroši Takaj potvrdil, že k vydání ještě vede delší cesta, byť má tým pracovat na plné obrátky a každý den věnovat veškeré úsilí k dokončení. Producent Naoki Jošida pak uvádí, že ačkoliv projekt začal za přítomnosti malé hrstky lidí, postupně se rozrůstal o nové talentované zamětnance, kteří se snaží o co nejlepší výsledek. „Máme sebevědomý vývojářský tým, který směřuje k dokončení hry. Hra bude vypadat ještě lépe [v porovnání s trailerem], protože chceme doručit ten nejlepší možný zážitek a hru jako takovou,“ slibuje Jošida. Pořád nicméně platí, že informační posun nastane až v příštím roce, do kdy podle Jošidy mají fanoušci předkládat své verze scénářů a zápletek, což už nyní plnohodnotně splňují. V závěru si pak Jošida připmíná i stále aktivní MMO Final Fantasy XIV, které si prý také zasluhuje pozornost, i když nemusí (a pravděpodobně nemá) s šestnáctým dílem žádnou významnou spojitost.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru