Final Fantasy VII Remake, Square Enix, Final Fantasy VII zatím zůstává PS4 exkluzivitou

Final Fantasy VII zatím zůstává PS4 exkluzivitou

Square Enix reaguje na chybu německého Xboxu, nejasnosti kolem vydání však přetrvávají

12. 7. 2019
Název: Final Fantasy VII Remake Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 10. 4. 2020

V posledním novinkovém souhrnu jsme vás informovali o incidentu, který se odehrál na oficiální facebookové stránce německého Xboxu. Publikováno na ní bylo video, které se věnovalo hrám ze série Final Fantasy, resp. dostupným či připravovaným předělávkám konkrétních dílů pro Xbox One, mezi kterými se s datem vydání 3. 3. 2020 k překvapení všech objevil i remake Final Fantasy VII. Video bylo po necelé hodině staženo a už se neobjevilo, zůstaly však zachovány alespoň screenshoty a hlavně debata nad tím, jak to vlastně německý Xbox myslel. Remake Final Fantasy VII je totiž hrou, která by podle všeho měla vyjít pouze pro PlayStation 4, hráči už ale dlouho dopředu vyjadřovali opatrné přesvědčení, mísící se s nevysloveným přáním, že by dlouho očekávaná předělávka přeci jen mohla vyjít i na Xboxu, a právě inkriminované video si vzali za rukojmí coby důkaz.

Jako první se ke staženému videu vyjádřila Maxi Gräff z marketingového oddělení německého Xboxu a za chybu se omluvila: „Ahoj, náš tým pro sociální sítě udělal chybu. Ihned jsme video stáhli. Omlouváme se, ale z naší strany nejde o žádné oznámení.“ Později pak vysvětlila, že když video ze záběrů jednotlivých her vytvářeli, editor si vůbec neuvědomil, že na rozdíl od remasterů Final Fantasy 8, 9, 10, nebo původního sedmého dílu vlastně není remake oznámen pro Xobx One a jeho zařazení na konci bylo jednoduše chybou. Do celé kauzy se pak ale ještě přimotal insider s přezdívkou Nibel, který poukazoval na to, že v jednom z trailerů na Final Fantasy VII Remake byla v závěru uvedena věta – Play first on PlayStation 4 – která by naznačovala, že bude případná exkluzivita pouze časového charakteru, sám Nibel ovšem přiznal, že v nejnovějším traileru z letošní E3 už tato věta chybí a exkluzivita není dále rozebírána.

Důležitým je samozřejmě také krátké vyjádření Square Enix, kteří odpovídali na dotaz IGN: „Jak bylo dříve oznámeno, Final Fantasy VII Remake vyjde na PlayStationu 4 3. března 2020. Nemáme žádné další plány, týkající se jiných platforem.“ Hned vzápětí se proto ptáme, co přesně má tedy znamenat tisková zpráva, která byla vydána 9. června u příležitosti oznámení výše uvedeného data vydání. Pomineme-li zmatení kolem toho, na kolik částí bude FF7 Remake rozdělen, stále se ve zprávě uvádí, že jako první debutuje v březnu na PS4, což by povahu časové exkluzivity opět potvrzovalo. Jistě, může jít skutečně o selhání lidského faktoru na straně německého Microsoftu, nedokážeme se ale zbavit pocitu, že Square Enix na základě partnerství se Sony kolem sebe jenom víří mlhu a naděje na Xboxovu verzi stále nepohřbíváme. Podobně, jako se tomu stalo například v případě NieR: Automata – hra také nejdříve vyšla na PS4/PC, aby se ji o rok a půl později dočkali hráči na Xboxu. Anebo můžeme jít ještě o kousek hlouběji do historie a připomenout tematicky bližší Final Fantasy XIII, které se v Japonsku nemělo dočkat verze pro Xbox 360, až se ji nakonec – hádáte správně – Japonsko dočkalo. Nic tedy stále není definitivní.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru