Filmový Zaklínač musí podle scenáristy zůstat animovaný

Některé věci jsou v animované podobě úžasné a hraná forma by je zničila, říká Beau DeMayo

Zdroj: CGMagazine
12. 3. 2020

Koncem ledna jsme vás informovali o tom, že kromě již potvrzené druhé sezóny seriálu na motivy knižní série Zaklínač dorazí na streamovací platformu Netflix rovněž celovečerní snímek. Železo se musí kout, dokud je žhavé, neočekávané to pro mnoho fanoušků vědmáka určitě nebylo, překvapení ale mohlo nastat u formy zpracování. Producentka Lauren Hissrich totiž má pod palcem tvorbu animovaného filmu a tvůrci nově vypustili vysvětlení toho, proč bude mít pokračování formu právě animovaného filmu.

Jsou věci, které můžete vytvořit v animované podobě a které budou vypadat úžasně, ale které by v podání živé akce vypadaly podivně.

Informace pocházejí ze serveru Comic Book, který měl možnost vyzpovídat hlavního scenáristu. Beau DeMayo v rozhovoru uvedl, že dostal za úkol napsat něco, co jednoduše nebylo možné vytvořit v rámci klasického hraného seriálu: „Jsou věci, které můžete vytvořit v animované podobě a které budou vypadat úžasně, ale které by zároveň v podání živé a hrané akce vypadaly podivně, nebo by se lidskému oku mohly přinejmenším zdát být trochu falešné. Scénář sám využívá věcí, kterých lze docílit jen za pomocí animace.“ Jak vidno, tvůrci ke snímku přistupují s myšlenkou, že jim z technického hlediska vůbec nic nesvazuje ruce. Díky tomu mohou zjevně pouštět uzdu své fantazie a vytvářet něco, co by nemuselo mít obdoby. Lze přitom poukázat na to, že fantasy příběhy mohou v rámci animovaných snímků fungovat na výbornou, výsledek ale raději předjímat určitě nebudeme.

Bylo důležité, aby to nebylo jen o akci, ale aby tam byl i příběh a emoce, jež budou opravdu upřímné.

Nicméně pokud budeme mluvit o vhodnosti propojení animovaného snímku s příběhem o zaklínačích, tak by to mohlo v některých fanoušcích evokovat adrenalinem nasáklou akční jízdu. Jak ale DeMayo dále dodává, jen o frenetické řeži to určitě nebude: „Bylo důležité, aby to nebylo jen o akci, ale aby tam byl i příběh a emoce, jež budou opravdu upřímné. Mnoho lidí animovanou tvorbu podceňuje a haní zejména anime za to, že není schopna vyvolat uvěřitelné emoce.“ Vedle toho ale samozřejmě nebudou chybět ani velké bitvy, magie a monstra, čili vše důležité, co k životu zaklínačů neodmyslitelně patří.

Závěrem už jen můžeme připomenout, že snímek The Witcher: Nightmare of the Wolf bude z hlediska zasazení předcházet původnímu seriálu a jak jsme již informovali, sledovat bude příběh Vesemira, tedy Geraltova mentora. Scénář má na starost Beau DeMayo a dle nových informací na tvorbě spolupracují vedle jihokorejského studia Mir i tvůrci původního hraného seriálu z produkce Netflixu. O datu premiéry však prozatím ještě nic nevíme, šušká se ale o tom, že by k vypuštění mohlo dojít ještě letos. Nicméně na potvrzení i na další detaily si ještě musíme počkat.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru