Uncharted (film), Filmové Uncharted nebude adaptací herního příběhu

Filmové Uncharted nebude adaptací herního příběhu

Nemá smysl pokoušet se nabídnout divákům tak přízemní zážitek, říká režisér Trachtenberg

7. 7. 2019
Název: Uncharted (film) Datum vydání: 10. 2. 2022

O chystané filmové adaptaci oblíbeného Uncharted se v uplynulých letech mluvilo mnohokrát, nicméně až od začátku letošního června můžeme takřka s jistotou tvrdit, že se snímku skutečně dočkáme. Předchozí náznaky i polooficiální informace, například že si hlavní roli zahraje herec Tom Holland (Peter Parker v nové adaptaci Spider-Mana), byly stvrzeny ještě před vypuknutím E3 a kalendáře největších fanoušků už v těchto dnech určitě hlásí na 18. prosince 2020 – obsazeno. Aktuální vyjádření režiséra Dana Trachtenberga ale může leckoho zmást a skoro se zdá, že nejdůležitější muž chystaného filmu nemá k herní předloze vůbec žádnou úctu. V rozhovoru pro Games Radar totiž tvrdí, že ho první scénáře vůbec nezajímaly, protože se snažily jen kopírovat již známý děj videoher, který by prý divákům nabídl jen velmi omezený a přízemní zážitek.

„Vážně si nemyslím, že je k užitku, vytvářet videoherní adaptaci pouhým převyprávěním toho, o čem daná hra je. Nabídli bychom tím divákům omezený zážitek, který si už předtím dosyta užili tím neuvěřitelným způsobem,“ říká doslova Trachtenberg. A i když jeho vyjádření může znít zvláštně, v kontextu je samozřejmě patrné, že oceňuje vlastní zážitek z hraní a nesnaží se ho přebít filmem, který je z vlastní povahy neinteraktivní. Právě proto se bude příběh soustředit na mládí hlavního hrdiny Nathana Drakea, aby rozšířil známý svět o nové postavy, události a další zajímavé detaily.

Režisér na svém místě

Jméno Dana Trachtenberga možná není tak známé, jak by si fanoušci Uncharted přáli, nutno ovšem upozornit na to, že se tenhle 38letý režisér netají láskou k videohrám. Dokázal to ostatně u výborného kraťasu na motivy Portalu, nebo Warframu a svůj um promítl i do hororu Ulice Cloverfield 10, případně do epizody Playtest v rámci seriálu Black Mirror. Všechna jeho díla spojuje umění, vyprávět zajímavý příběh komorním způsobem a v obyčejných kulisách, tak uvidíme, co bude schopen vykouzlit s větším rozpočtem a světově oblíbeným námětem.

Trachtenberg navíc o finální verzi příběhu mluví v superlativech a říká, že kdyby ještě někdy chtěli vývojáři z Naughty Dog pracovat na hře s Nathanem a Sullym, určitě by se vydali tímto směrem. Na druhou stranu je ale nutné připomenout, že vývojáři už něco takového učinili, a pokud se nebudeme bavit o krátké epizodě z mládí v dosud posledním díle série, musíme samozřejmě vzpomenout sekvenci z Uncharted 3. Právě tam totiž došlo k osudového setkání Nathana a Sullyho a bylo by hodně příjemné, kdyby na to filmaři mysleli a přichystali pro znalce hry nějaký pěkný easter-egg.

V závěru je pak nutné vrátit se ještě ke spekulacím, že si Sullyho zahraje Bryan Carnston, který se blýsknul rolí Waltera Whitea v seriálu Breaking Bad. Ačkoliv je Cranston vcelku podobný mladšímu Sullymu ve vzpomínané sekvenci z Uncharted 3, podle Trachtenberga se úvahy o jeho angažování nezakládají na pravdě. „Bryan je úžasný a bylo by to vážně skvělé. Ale takhle daleko ještě opravdu nejsme. Všechny spekulace vychází z hodně starých konceptů… Ve skutečnosti, upřímně, byly to vždycky jen spekulace,“ uzavřel režisér.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru