Film Mortal Kombat ukáže fatality v plné parádě

Film Mortal Kombat ukáže fatality v plné parádě

Chystaná hollywoodská adaptace vůbec poprvé cílí na rating R a zdůrazní brutální násilí

12. 7. 2019

K sérii Mortal Kombat neodmyslitelně patří krev a násilí. Nechceme, aby to znělo dětinsky či posměšně, tak to prostě je. Stačí se podívat na všemožné fatality, které tvoří nedílnou součást hry. A nejde jen o pozůstatek časů dávno minulých, autoři ze studia NetherRealm nešetří brutalitou ani u nejnovějších dílů. Naopak možná stále posouvají hranice dál a dál. Není proto divu, že fanouškům ságy záleží i na tom, jak se s násilím a jeho vyobrazením popasují všemožné adaptace, jako například ta aktuální hollywoodská.

Stojí za připomenutí, že třeba populární první film musel obdržet ve Spojených státech rating PG-13, což vedlo k výraznému odlehčení akčních scén.

Scénárista filmu Greg Russo (a také chystaných snímků Saints Row, F.E.A.R. či Resident Evil, uf) se rozhodl učinit rázně přítrž všem dalším spekulacím na toto téma. Na svém Twitteru vzkázal fanouškům, že film Mortal Kombat bude mít komunitou vytoužený rating R, který zjednoduše řečeno znamená, že jej smí vidět diváci mladší 17 let jedině v doprovodu rodiče či jiné dospělé osoby.

Díky tomu bude moci snímek podle Russoa vůbec poprvé zobrazit fatality ve vší parádě na velkém plátně. Scénárista však bohužel ani nenaznačil, které z plejády ikonických dorážek bychom mohli spatřit. V této souvislosti stojí za připomenutí, že třeba populární první film musel obdržet ve Spojených státech rating PG-13, což vedlo k výraznému odlehčení akčních scén. Falatity se v něm a některých dalších adaptacích sice objevily, ale spíš symbolicky a jen takové, které byly v souladu s označením filmu.

Tento týden jsme se rovněž dozvěděli, že populárního Sub-Zera si zahraje herec Joe Taslim, který je prvním potvrzeným členem hereckého týmů. Dřívější seznam napovídal tomu, že se ve snímku objeví i Kano, Sonya Blade či Raiden a především nová postava jménem Cole Turner, okolo které by se měl celý příběh točit.

Producentem filmu je zkušený hororový veterán James Wan a jeho předprodukce už odstartovala. Režisérem filmu je naopak relativně neznámý Simon McQuoid. Podrobněji jsme se tomuto projektu věnovali v nedávném článku, kde najdete další detaily.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru