Minecraft (film), Film Minecraft má nového režiséra

Film Minecraft má nového režiséra

Adaptace se ujme Peter Sollett. Zahraje si ve filmu Steve Carell?

14. 1. 2019
Název: Minecraft (film) Datum vydání: 3. 4. 2025

Hollywoodskou adaptaci videoherního hitu Minecraft natočí režisér Peter Sollett. S informací přispěchal respektovaný magazín Variety, který připomněl, že práva na film získala společnost Warner Bros. už v roce 2014. O projekt se zajímala celá řada filmařů, jejichž vize se často velmi lišila a ne vždy byla ve shodě s tím, co si od projektu slibovali vývojáři. Studio Mojang ostatně u snímku figuruje v roli producenta a výsledek neponechává výhradně v rukou Hollywoodu. Což je jistě pro fanoušky dobrá zpráva.

Podle nejčerstvějších informací se má příběh točit okolo dospívající dívky a skupinky dobrodruhů, kteří musí zachránit svůj hranatý svět. V minulosti to vypadalo, že se jedné z rolí ujme populární komik Steve Carell, kterého můžete znát z filmů Malá Miss Sunshine nebo Božský Evan, ale jeho účast je momentálně nejistá. Kolidovala totiž s dalšími natáčecími plány. Ty se však mohou nyní znovu změnit.

Studio pevně věří tomu, že Minecraft je stále extrémně silná značka a může se z ní stát ještě větší hit na poli filmu.

Podle Variety ale ani dlouhá příprava nezměnila nic na tom, že studio pevně věří tomu, že Minecraft je stále extrémně silná značka a může se z ní stát ještě větší hit na poli filmu. Pokud Peter Sollett Minecraft skutečně dokončí, půjde o jeho dosud největší film. Kromě několika seriálových epizod má na kontě cenami ověnčené snímky Raising Victor Vargas a Všechno, co mám, ale žádný klasický vysokorozpočtový trhák. Právě v životopisném dramatu Všechno, co mám si pod vedením Solletta už zahrál zmíněný Steve Carell. Hlavních rolí se ujaly Julianne Moore a Ellen Page.

Mojang si příběh chystaného filmu bedlivě hlídá a údajně právě dřívější neshody vedly k tomu, proč projekt opustil Shawn Levy (série Noc v muzeu, Ocelová pěst). Jeho vize se prý ke hře nehodila. Už v roce 2015 se ale studio nechalo ústy svého provozního ředitele slyšet, že scénář nemá být žádnou definitivní verzí příběhu Minecraftu, protože coby interaktivní stavebnice nabízí každému možnost vyprávět svůj vlastní příběh. Totéž údajně platí i pro knihy. Nic nemá působit jako jediná oficiální verze.

Kromě filmové adaptace se značka dočkala také adventurní série Minecraft: Story Mode od Telltale Games.

Podle vývojářů by to odradilo každého, kdo nehraje stejným způsobem. Podle Mojangu má jít o příběh v Minecraftu nikoli příběh Minecraftu jako takového. Kromě filmové adaptace se značka dočkala také adventurní série Minecraft: Story Mode od Telltale Games, která se kromě mnoha dalších platforem objevila loni na podzim také na Netflixu. Podle čísel z října má Minecraft více než 91 milionů aktivních hráčů měsíčně a je tak nadále populárnější než Fortnite se 78 miliony aktivních hráčů. A to se přitom kdekdo ptal, zda Minecraft nebyl za zenitem už v době, kdy ho Microsoft v roce 2014 kupoval…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru