Gran Turismo (film), Film Gran Turismo se měl inspirovat Top Gunem

Film Gran Turismo se měl inspirovat Top Gunem

Slibuje skutečné herce ve skutečných autech. Ale vedle závodění klade důraz i na postavy

Zdroj: PlayStation Productions
14. 4. 2023
Název: Gran Turismo (film) Datum vydání: 11. 8. 2023 Datum vydání: 11. 8. 2023

Magazín Empire přinesl nové informace o chystaném filmu Gran Turismo. Snímek režiséra Neilla Blomkampa se přitom inspiroval přístupem hitu Top Gun: Maverick a slibuje podle jeho vlastních “skutečné herce ve skutečných autech na skutečných tratích, kteří jezdí šíleně rychle”. Ačkoli závodění je pro film pochopitelně neuvěřitelně důležité a je jeho DNA, režisér vypichuje také potřebu správného hrdiny. Postavy a emoce mají být ještě důležitější než samotné závodění.

V příběhu inspirovaném skutečnými událostmi si hlavní roli začínajícího pilota střihne Archie Madekwe coby Jann Mardenborough. Sekundovat mu ale mají David Harbour jako Jack Salter a Orlando Bloom coby Danny Moore. V obsazení vyniká i Djimon Hounsou. Maminku hlavního hrdiny zase hraje Geri Horner známá dříve jako Spice Girl Geri Halliwell. K závodění má blízko, ve skutečnosti je manželkou šéfa týmu F1 Red Bull Racing Christiana Hornera.

Od premiéry nás dělí už jen pár měsíců

Magazín Empire také na svém webu zveřejnil dvě nové exkluzivní fotografie z připravovaného snímku. Na té první je Madekwe a David Harbour, další pak zachycuje něco z toho, co se bude dít na trati. Gran Turismo má naplánovanou premiéru už na letošní rok. V českých kinech bychom se novinky měli dočkat 10. srpna, do amerických sálů pak vstoupí o den později.

Na filmu se kromě studia Columbia Pictures a dalších společností přímo podílí také nová filmová a televizní divize Sony nazvaná PlayStation Productions. Ta už pomáhala s filmem Uncharted a chystá třeba také adaptaci Ghost of Tsushima. Podepsaná je i pod seriálem The Last of Us od HBO a připravuje seriály Twisted Metal, God of War nebo Horizon.

V tuto chvíli je Gran Turismo v postprodukci. Jeho příprava začala už před 10 lety – v roce 2013. V roce 2015 se mluvilo o tom, že film natočí Joseph Kosinski (Tron: Legacy, Oblivion, Top Gun: Maverick), ale plány se změnily, stejně jako scénář a celková podoba. Natáčelo se v Maďarsku a samotné filmování skončilo už loni v prosinci.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru