Film Doom: Annihilation zná datum premiéry

Film Doom: Annihilation zná datum premiéry

Kinosálům se novinka elegantně vyhne a zamíří rovnou na video. Slibuje novou upoutávku

17. 7. 2019

Studio id Software 22. listopadu vydá netrpělivě očekávanou akci Doom Eternal. Ještě před ní se ale dočkáme jiné pekelné jízdy. Film Doom: Annihilation bude mít premiéru 1. října. Nezamíří ovšem do kinosálů, ale rovnou na Blu-ray, DVD a digitální kanály. Film se pyšní americkým ratingem R, což znamená, že v něm nebude nouze o krev, násilí ani slovník, z nějž by Ladislav Špaček na slavnostní recepci pojídal guláš dezertní lžičkou.

Vývojáři Dooma dali v březnu diplomaticky najevo, že si nepřejí být s filmem příliš spojovaní, ale když majitel práv jednou poskytl studiu licenci, otevřenou kritiku si dovolit rozhodně nemohou.

Studio Universal novinku popisuje jako explozivní děsivou jízdu. Vědci na jednom z měsíců planety Mars naleznou pradávný portál, který se však nestane největším objevem v lidských dějinách, ale naší potenciální zhoubou. Vede totiž rovnou do pekla a démoni tak mají umetenou cestu k lidským duším, po nichž tak prahnou. Bubububu! V cestě jim však stojí doombabe Joan Dark a elitní jednotka mariňáků, kteří musí monstrům zabránit v tom, aby se zmocnila Země.

Pochybnosti jsou na místě. Vývojáři Dooma dali v březnu diplomaticky najevo, že si nepřejí být s filmem příliš spojovaní, ale když majitel práv jednou poskytl studiu licenci, otevřenou kritiku si dovolit rozhodně nemohou. Na příští týden Universal slíbil nějakou exkluzivní upoutávku, tak uvidíme, jak bude působit ve srovnání s posledním trailerem.

Bylo by pěkné, kdyby se z filmového Dooma vyklubalo alespoň zábavné béčko, když už nikdo nepočítá s dobrým filmem. Pořád může být tak špatný, až to bude zábava. Malou naději snad fanouškům dává i skutečnost, že premiéra filmu byla už dříve odložena, protože v něm studio údajně spatřilo větší potenciál a dopřálo filmařů další injekci do rozpočtu na lepší triky a efekty.

Přiznejme si navíc upřímně, že laťka není nastavena příliš vysoko. Film Doom z roku 2005, který se natáčel v Česku, měl sice o poznání větší ambice, lepší herecké obsazení i vyšší rozpočet, ale za moc nestojí. Štáb novinky se posunul ještě dál. Natáčelo se v Bulharsku a na křeslo režiséra i scénáristy usedl Tony Giglio, který chrlí levná béčka jako S.W.A.T.: Under Siege, Rallye smrti 2, Rallye smrti: Peklo na zemi nebo Death Race: Beyond Anarchy. Na druhé straně jsou hodnocené podobně jako první filmová adaptace Dooma.

Zbývá tak poslední zásadní otázka. Jaká streamovací služba dostupná u nás tenhle klenot ukořistí a vsadí ho do své koruny? Nechme se překvapit…

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru