FIFA přišla o čtvrtý italský klub, který bude mít jen PES

FIFA přišla o čtvrtý italský klub, který bude mít jen PES

Konami chce ze Serie A udělat své domácí hřiště. Na představení nového ročníku čekáme

Zdroj: Konami
26. 5. 2021

Krátce poté, co společnost Konami oznámila, že navázala exkluzivní partnerství s klubem SSC Neapol, pro sebe japonský rival EA Sports ukořistil další tým nejvyšší italské fotbalové soutěže. Novým partnerským klubem se stal klub Atalanta Bergamasca Calcio hrající v Serii A.

Exkluzivní práva zahrnují možnost použít týmové jméno, dresy a další nepostradatelné rekvizity. Série eFootball PES bude mít exkluzivitu mezi fotbalovými simulacemi od sezóny 2021/2022. To znamená, že v konkurenční sérii FIFA se klub už letos na podzim musí objevit pod fiktivním jménem a se smyšlenými dresy. Samotní fotbalisté ale mohou mít autentickou podobu a hrát pod skutečnými jmény, protože tomu exkluzivita nezabrání.

Ten bere to a ten zas tohle. A hráči nebudou mít z toho nic

Znovu se má jednat o několikaletý kontrakt a opět se tak stala prostorem soupeření a boje o licence mezi Konami a EA nejvyšší italská fotbalová soutěž. Podobně Konami získali dříve exkluzivitu pro Juventus, což znamenalo, že v sérii FIFA musel místo něj hrát klub pod fiktivním jménem. Stejné by to bylo s klubem AS Řím. EA Sports ale kontrolovali a pro změnu na úkor Konami vybojovali exkluzivně pro sebe kluby AC Milán a Inter Milán.

Jak už jsme ale dříve upozorňovali, EA navzdory všem tahanicím hrají na poli exkluzivit nadále prim. Týká se to namátkou Premier League nebo Bundesligy. Na druhé straně fanoušci PES mohou namítnout, že leccos z absencí lze kompenzovat díky oficiálnímu editoru. Po loňském meziročníku má letos Konami přijít s velkou obměnou PES. Po letech s domovským Fox Enginem hra přechází na Unreal Engine od Epicu.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru