FIFA 23 se na Xboxu omylem odemkla měsíc před vydáním

Díky chybě EA se fanoušci ponořili do soupisek, ratingů i soundtracku. Odhalili i nové dresy

Zdroj: EA
31. 8. 2022
Název hry: FIFA 23 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 30. 9. 2022 Platformy: , , , , , Žánr:

FIFA 23 od EA sice oficiálně vychází až na konci září, ale hrát ji bylo možné omylem už o měsíc dříve. Hráčům na Xboxu, kteří se (pravděpodobně) účastnili betatestu a současně měli preload Ultimate Edition, se povedlo dostat k plné verzi prostřednictvím chybného updatu.

Některé nové dresy obsažené ve hře totiž nestačily jejich kluby ještě ani oficiálně představit.

K dispozici byly dočasně všechny módy včetně FIFA Ultimate Team. Ven se díky tomu dostaly informace o hodnoceních dalších hráčů nebo dosud nespatřené dresy. To je přitom větší problém, než by se mohlo na první pohled zdát. Některé nové dresy obsažené ve hře totiž nestačily jejich kluby ještě ani oficiálně představit. Týkat se to má Liverpoolu nebo Atlético Madrid. Možná tak EA budou muset svým partnerům ještě incident vysvětlovat.

Fanoušky ale zaujalo třeba také to, že slavný Cristiano Ronaldo má nižší rating než v předchozím ročníku. Na veřejnosti unikly rovněž ukázky ze soundtracku i seznam skladeb a interpretů. Najdete tu třeba Gorillaz nebo Young Fathers. Kompletní soupis můžete prostudovat zde.

EA se pokusila mazat obrázky pocházející z uniklé verze a bránila rovněž streamům. Nicméně ohlídat vše samozřejmě nejde. I když režimy závislé na podpoře serverů vývojáři dokázali odstavit, šťastlivci, kteří se do hry dostali v předstihu, prý mají nadále neomezený přístup k offline módům a zápasům.

Není to mimochodem tak dlouho, co se v souvislosti se hrou FIFA 23 přihodila EA jiná kuriózní chyba. V některých regionech a některých verzích byla hra omylem chvíli v prodeji s 99% slevou. Vydavatel se nakonec rozhodl s touto chybou vypořádat tak, že předobjednávky za pár centů uznal jako legitimní. Vzhledem k tomu, že jde o poslední ročník fotbalu od EA Sports pod názvem FIFA, zatím se mu docela lepí smůla na paty.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru