FIFA 22, EA Sports, FIFA 22 přinese nohejbal, vybíjenou a oslavy více hráčů

FIFA 22 přinese nohejbal, vybíjenou a oslavy více hráčů

Středobodem křepčení se stane Volta. Vypadne ale možnost povolat skutečné fotbalisty

Zdroj: EA Sports
23. 8. 2021
Název: FIFA 22 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 1. 10. 2021

V letošním ročníku série FIFA nebude chybět vedle tradičních herních módů, široké nabídky ligových soutěží i jednotlivých licencovaných klubů také režim Volta. Pro někoho zbytečná součást hry, která je až příliš divoká a neseriózní, pro někoho místo veškeré zábavy a možnosti, jak si užít fotbal trochu jinak. Vývojáři z EA s Voltou už několikrát experimentovali – skrze ní dostali hráči například možnost zahrát si futsal, nebo si projít příběhem podceňované partičky fotbalistů až na vrchol – a zřejmě vás nepřekvapí, že v experimentech bude pokračovat i FIFA 22. Vývojáři se módu věnovali v podrobném článku na oficiálních stránkách a přinesli informace o celé řadě změn, vylepšení i úplných novinek. Mezi ty nejzajímavější patří arkádový režim v rámci arkádového režimu, tedy Volta Arcade, prostřednictvím kterého si budete moci užít sadu miniher, jako je nohejbal, vybíjená nebo střelba na cíl.

Volta Arcade je nový způsob, jak si několikrát zmiňovaný režim zahrát a užít si jej s přáteli i ostatními hráči. Jde o ryze víkendovou záležitost, kde čtveřice hráčů zápolí v místy trochu zběsilých disciplínách. V rámci hraní nicméně získávají zkušenosti pro svého fotbalistu, sbírají herní měnu a mohou se pochopitelně účastnit turnajů o ceny, kam spadají převážně kosmetická vylepšení jako oblečení či výbava. Co se týče miniher, vybíjená a nohejbal jsou asi nejsnáze uchopitelné a nabízí to, co očekáváte. V prvním případě se hraje do 15 bodů a počítá se jakýkoliv zásah soupeřova hráče míčem přímo vystřeleným z nohy vašeho hráče. Nohejbal je pak jen variací na některou z tréninkových miniher a nezdá se, že by mu vývojáři věnovali nějakou extra péči. Hráči mají podle dostupného vide tendenci zakončovat v duchu cirkusových eskamoterů – což k nohejbalu v určitých případech nepochybně patří – není ale pravděpodobné, že by přišla nějaká extra sada animací například pro smeče. Mezi další minihry pak patří Disco Lava, ve které se hráči snaží dostat na svítící dlaždice v rytmu disca, dále Quick Strike, při kterém se snaží hráči rychle vstřelit gól do označené branky, nebo Team Keepaway, při kterém hráči sbírají trofeje objevující se na hřišti a přetlačují soupeře podobně jako v režimech dominance ve střílečkách.

To samozřejmě není to jediné co Volta nabídne, resp. jakou prošla změnou a vývojáři se poměrně pečlivě věnují například rozvoji vašeho fotbalisty či hraní jednotlivých zápasů. Každý hráč, který vstoupí do režimu Volta, začne s hodnocením 82 a 5 hvězdičkami pro driblink a ovládání slabší nohy. Jak sami vývojáři uvádí, určitě byste neměli mít pocit, že za uspokojivým výkonem musíte razit příliš dlouhou cestu, prostor pro vylepšování tu ale samozřejmě bude. Postupně je možné dostat se až na hodnocení 96, které je současně i stropem, za který nelze jít. Hodnocení 99 by totiž znamenalo, že je hráč ve všem excelentní, a to by podkopalo důraz na týmovou hru a nutnost využívat v zápasech naplno i schopností ostatních členů týmu. Získané body lze rozdělovat do třech stromů schopností, ovlivňujících útočení, pohyb po hřišti, resp. bránění. Autoři hry rovněž naznačují, že odstranili některé předchozí skilly, protože se dostatečně nepropisovaly do hry a působily jen jako výplň. Nyní by měla každá nově odemknutá schopnost přidat 5-12 bodů ke konkrétním atributům, což by měli hráči ihned poznat a mít motivaci odemykat další.

Do zápasů promluví také inovovaný Skill Meter, tedy mechanismus, na základě kterého můžete po jeho dostatečném nabití čerpat výhody stran násobiče pro vstřelenou branku. Pokud se vám podaří udělat zajímavou kličku, vyslat nečekanou přihrávku, nebo efektivně obrat soupeře o balón, získáte body, které ukazatel naplňují. Ten je posléze rozdělen na tři úrovně, každá po 1000 bodech, a dosažení každé z nich bude znamenat, že se gól počítá za dva, tři, resp. čtyři. Vývojáři se rozhodli vstoupit tímto způsobem do průběžného výsledku opět se snahou vyvolávat zajímavé či vyhrocené situace a motivovat k parádičkám, aby se na Voltu také hezky koukalo. Podtrhnout to mají také speciální schopnosti vašeho hráče – Signature Abilites – které si vyberete při výrobě vašeho avatara, případně je možné měnit je libovolně v nastavení hráčovy role. Po vypršení cooldownu je pak speciální akce k dispozici a je jí možné využít k dalšímu přímému ovlivnění vývoje celého zápasu. Mezi tyto schopnosti patří super silná střela, ještě rychlejší sprint a také agresivní obrání soupeře o míč, po kterém zůstane chvíli otřesen a vám se nepřipíše faul.

Z dalších změn už pouze telegraficky. Vývojáři se rozhodli vyškrtnout z Volty skutečné fotbalisty, které bylo možné povolávat do týmů, byť třeba na omezený čas. Důvodem je zaměření Volty na hráče jako takového a zájem neodpoutávat od něj pozornost skrze jakoukoliv fotbalovou superstar. Novinkou budou také oslavy dvou hráčů, které se spustí automaticky poté, když svým hráčem naběhnete mezi spoluhráče. A chybět nebude vedle multiplayeru, sezón a inovovaného lobby také možnost zahrát si Voltu s celým týmem, ale pouze jeden na jednoho.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru