FIFA 21, EA Sports, FIFA 21 nenabídne licencovaný tým AS Řím

FIFA 21 nenabídne licencovaný tým AS Řím

Italská liga je bojištěm nesmyslné války EA a Konami. Ronaldo z Piemonte Calcio jen přihlíží

Zdroj: FIFA 20, EA Sports
4. 8. 2020
Název: FIFA 21 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 9. 10. 2020

Uběhl měsíc od zveřejnění zprávy, že Konami pro nadcházející ročník své fotbalové simulace ztrácí licenci na dva italské celky – AC Milán a Inter Milán. Po loňském zkompletování celé Serie A, okořeněné ziskem výhradních práv na Juventus FC, tak budou muset hráči opět řešit úpravu po vlastní ose, nebo se jednoduše smířit s tím, že názvy týmů, jejich loga a dresy budou ty reálné znázorňovat jen velmi přibližně. Naopak hráči konkurenční série FIFA se mohli začít těšit, že se všechno na poli italské ligy vrátí do starých kolejí, což se snaží podtrhnout i dvojice nových videí, prezentující všechny bonusy, které výhradní licenční dohoda s milánskými kluby přináší. Jenže ne všechny zprávy jsou jen dobré a ona nesmyslná válka o licence pokračuje přetahováním o další a další týmy, které ve výsledku celou situaci znepřehledňuje a narušuje celistvost zahrnutých fotbalových soutěží.

Začněme ale novými videi přímo od Interu a AC Milán, v nichž oba kluby upozorňují fanoušky, že FIFA 21 bude jedinou hrou, kde se tyto celky objeví. Jako bonus přijde vylepšený model stadionu San Siro, chybět nebudou odpovídající dresy, individuální doplňky jednotlivých hráčů a pochopitelně i jejich naskenované obličeje. EA Sports se zatím videem na své straně nepochlubili, dá se však očekávat, že dnešní plánované odhalení prvních záběrů z vlastního hraní bude v doprovodu těchto dvou týmů, případně jejich bývalých hvězd Javiera Zanettiho, resp. Brazilce Kaká. Právě jim má být v novém ročníku FIFY poskytnuta speciální péče a je jisté, že se za doprovodu fanfár a konfet objeví v režimu FUT.

Jak ale vývojáři upozorňují – a co zmiňujeme neustále – licence na název klubu a jeho insignie nezahrnuje v případě italské nejvyšší fotbalové soutěže jména hráčů.

Jak už ale bylo naznačeno v úvodu, každý rok se teď zřejmě ponese v duchu hesla něco za něco a vývojáři z EA Sports museli informovat také o další nepříjemnosti. Italskou ligu v jejich hře totiž opustí AS Řím, na který získalo výhradní licenci Konami. Na FIFU tak zbyl pouze „anonymní“ celek Roma FC, který bude mít napříč všemi módy fiktivní dres i stadion. Jak ale vývojáři upozorňují – a co zmiňujeme neustále – licence na název klubu a jeho insignie nezahrnuje v případě italské nejvyšší fotbalové soutěže jména hráčů, která ve smyslu licencí spravuje druhotná asociace. Proto i ve hře od FIFA povede římský tým Edin Džeko a pomáhat mu budou všichni jeho známí parťáci. Tedy úplně stejně, jako tomu bylo loni s Piemonte Calcio, zastupující Juvnetus FC. A pokud byste se ptali, jestli se situace vyřešila alespoň na tomto místě, musíme vás odkázat na detaily smlouvy s Konami, která vyprší až v příštím roce. Skutečný Juventus tak budou moci vývojáři z EA použít až pro ročník s číslovkou 23, kterého se s největší pravděpodobností dočkáme na podzim roku 2022.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru