FIFA 21 nebude mít demoverzi

EA rozhodnutí zdůvodňují vývojem pro více platforem. K vyzkoušení bude hra jen v EA Play

Zdroj: Electronic Arts
22. 9. 2020
Název hry: FIFA 21 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 9. 10. 2020 Platformy: , , , , , , Žánr:

Vydání každého nového ročníku fotbalové série FIFA v posledních letech pravidelně předchází vypuštění hratelné demoverze. Ta zpravidla obsahuje ochutnávku v podobě možnosti vyzkoušet si fotbalové zápasy s některým z hvězdných týmů. Loni to byla například mužstva PSG, Chelsea, Liverpool a pár dalších, nicméně letošek bude i přes dřívější pozitivně vypadající náznaky výjimkou a EA Sports hráče informují, že letos demoverzi čekat nemají.

Přitom například britský web Express.co.uk nedávno přinesl zaručené zprávy od insidera, které zmiňovaly nejen den, ale dokonce i konkrétní hodinu vydání demoverze. Informace vypadala o to důvěryhodněji, že vývojáři sami přípravu dema dříve naznačovali. „Zatím nemáme v souvislosti s demoverzí co oznamovat, ale zůstaňte s námi v kontaktu na sociálních sítích, až se přiblíží datum vydání, budeme mít více informací,“ tvrdili dříve fanouškům na sítích. Nicméně nyní je již situace jiná a nový tweet jakékoli spekulace zcela vyvrací.

Nová zpráva uvádí jako důvod snahu o dodání vyladěného zážitku pro současné i nové konzole. Z toho lze usuzovat, že s portováním na více platforem mají letos EA Sports více práce než kdy jindy a nechtějí tříštit pozornost a vynakládat energii na přípravu a vydání dema. To se pochopitelně týká všech platforem.

Hráči ale o možnost vyzkoušení hry předem nepřijdou. V rámci služby EA Play (dříve Origin) bude hra na deset hodin k vyzkoušení od 1. října. Předobjednávky vyšších edic hry pak odemknou přístup do hry tři dny před jejím vydáním, tedy 6. října. Od 9. října bude hra dostupná na konzolích i na PC, ještě letos by následně měla ve formě bezplatného upgradu dorazit i na PlayStation 5 a na nový Xbox. Nabídka na přechod na next-gen ale bude časově omezená vydáním dalšího ročníku pravděpodobně v říjnu příštího roku.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru