FIFA 20

FIFA 20 vrátí na scénu pouliční kopanou a futsal

Nový režim přijde i s vlastním příběhem, mine ale hráče na Switchi

8. 6. 2019
Název: FIFA 20 Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 27. 9. 2019

Fotbal je celosvětově nejen jeden z nejoblíbenějších sportů, ale také hra, jež spojuje národy, přívržence odlišných vyznání i kultur a koneckonců i rozdílných poměrů. A právě poslední jmenovaný aspekt je tou nejvýznamnější novinkou, se kterou se chystá zaujmout hráče nový ročník fotbalové série FIFA. Po třech letech zaměřených na cestu na trůn jedné fotbalové hvězdy se v EA vracejí zpět na zem a odhalují svoji vizi fotbalu v ulicích a mezi běžnými smrtelníky.

Neznamená to samozřejmě to, že by fanoušci tradičního El Clásica přišli o svoji zábavu, to vůbec. Ve zkratce jde totiž o to, že tradiční velký fotbal hraný pro desetitisíce fanoušků doplní v novém ročníku zbrusu nový režim Volta. Ten představuje moderní variaci série dříve samostatných titulů FIFA Street. Zápasy v režimu Volta slibují přinést zcela odlišnou atmosféru, dosud neviděné finesy hráčů, kteří se s míčem na špičce kopačky narodili, a neokoukané prostředí ulic. Upoutávka uveřejněná u příležitosti akce EA Play přitom jasně naznačuje to, že fotbal je radost, ať už jej hrajete před zaplněnými tribunami, anebo sami v noci na plácku někde na sídlišti.

Ovšem velikost publika samozřejmě není jediným rozdílem mezi velkou a malou kopanou a od malých plácků ani futsalových ploch samozřejmě nelze očekávat velké zážitky s dvaadvaceti pobíhajícími sportovci. Půjde naopak o menší zápasy, do nichž slibují EA přinést autentickou atmosféru, kulturu i styl. Na výběr bude hra třech proti třem bez brankářů, 4v4 (s brankáři nebo bez), nebo 5v5. Na výběr budou různé velikosti hřiště i hra s bariérami okolo hřiště či bez nich. Z pohledu hráče bude stačit jen vybrat svoji postavu, stylově ji obléci a jde se válet. Vybírat přitom bude možné i pohlaví, tetování, barva vlasů, kopaček i oblečení a podobné detaily. Nelze přitom pochybovat o tom, že tímto se otevírají zcela nové možnosti mikrotransakcí. A na závěr je také záhodno zmínit, že Volta přijde i se samostatným příběhovým režimem.

FIFA 20, EA Sports, FIFA 20 vrátí na scénu pouliční kopanou a futsal

Off-spin FIFA Street

Volta přímo navazuje na myšlenky samostatné série FIFA Street. Ta se dočkala čtyř dílů, jež vyšly v letech 2005 – 2012. Hráči se po posledním díle ozývali a prosili o návrat série zaměřené na menší zápasy plné technických fines, v EA však dlouho odolávali. S novým ročníkem však tvůrci tyto nářky vyslyšeli, opustili vyprávění o Alexi Hunterovi a přijdou se zcela novou náplní, v jejímž centru je postava hráče pocházející z ulice.

FIFA 20 dorazí 27. září a dle aktuálně dostupných informací to vypadá, že režim Volta bude součástí pouze verze pro PC, Xbox One a pro PlayStation 4. Hráči na Nintendu Switch se této novinky nedočkají.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru