FIFA 20, EA Sports, FIFA 20 nabídne v rámci FUT sezóny jako ve Fortnite

FIFA 20 nabídne v rámci FUT sezóny jako ve Fortnite

EA Sports odhalují letošní novinky v oblíbeném módu. Je čas na inovace, říkají vývojáři

Zdroj: EA Sports
1. 8. 2019
Název: FIFA 20 Vývojář: , Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 27. 9. 2019

Do vydání nejnovějšího dílu série FIFA zbývají v tuto chvíli necelé dva měsíce a lidé z EA Sports usoudili, že uzrál čas na další příděl informací. Po možnosti zahrát si jeden dva zápasy na E3, tak sezvali vybrané novináře k další prezentaci, na které probírali všechny novinky týkající se oblíbeného režimu FIFA Ultimate Team. A pokud patříte ke každoročním hráčům téhle sběratelsko-kompetitivní fotbalové akce, pak můžete být potěšeni snahou konečně tenhle mód smysluplně inovovat.

Jednou z nejvýraznějších pro letošní ročník, ale v zásadě pro celou existenci režimu FUT, má být systém sezóny, ne nepodobný cyklům, v nichž se hrají battle royale hry. Vývojáři z EA Sports chtějí zajistit, aby měli hráči po vymezené období šesti až osmi týdnů co dělat a především co odemykat. První sezóna, která odstartuje 19. září a poběží až do konce října, tak nabídne hráčům sérii výzev a bezplatný „battle pass“, v rámci kterého může postupovat až na 30. úroveň. Splnění každé ze zmiňovaných výzev pak s sebou přinese odměny v podobě hráčů, dresů, efektů stadionu a další obvyklé bonusy, které bylo možné v předchozích ročnících získat prostřednictvím dílčích výzev. Aktuální struktura pak konkrétně počítá s denními i týdenními úkoly, ke slovu přijdou i úkoly navázané na celou sezónu a jako odraz skutečných událostí přijdou i dynamické výzvy, které s postupem po sezónním žebříčku nebudou mít nic společného. Velmi jednoduše by se tak dal systém shrnout jako ucelený mechanismus, jehož pomocí si chce hra vybudovat s hráčem vztah a nenásilně ho přinutit, aby se vracel co možná nejčastěji.

Co se týče dalších vylepšení, vývojáři zapracovali také na úpravě vzhledu celého vašeho týmu, kam nově spadá i naznačená úprava stadionu. Vedle dresů, loga, oslav vstřelených branek a míče, totiž můžete měnit i chorály vašich nejvěrnějších a v obecné rovině ovlivňovat podobu vlajek a dalších fandících propriet. Zájem vývojářů je jasný – dát hráčům ještě větší kontrolu nad tím, aby si mohli své fiktivní týmy upravit co nejvíc podle svého a odlišit je od sebe v jednotlivých zápasech. Nezřídka se totiž stávalo, že proti sobě nastoupily klony Realů, Barcelon, Bayernů nebo Juventusů a pestrost se mohla začít vytrácet. Lidé z EA Sports na prezentaci ale také naznačili, že by rádi zpřístupnili veškerý obsah FUT všem hráčům, tedy ne jen těm, kdo tráví hodiny a hodiny u hraní a otevírání balíčků s kartičkami. Přislíbili proto, že pokud hráči budou poctivě plnit popisované výzvy, i oni se mohou – snadněji než dosud – dostat k legendárním kartám a bonusům, které byly doteď určené jen těm nejaktivnějším.

Stejně jako v případě standardního režimu Výkop dostanete i v přátelácích uvnitř FUT možnost aplikovat speciální pravidla.

Poslední velkou změnou pro FUT je přidání v podstatě standardních přátelských zápasů. Se svojí vybudovanou armádou těch nejlepších fotbalistů můžete vyzvat konkrétního člověka, ať už v offline, nebo online multiplayeru a bez obav o zranění či únavu jednotlivých hráčů trochu upustit páru. Stejně jako v případě standardního režimu Výkop, i v přátelácích uvnitř FUT navíc dostanete možnost, aplikovat speciální pravidla, jako je třeba maximální úroveň chemie mezi hráči, náhodné prohození tří vybraných fotbalistů mezi oběma týmy, nebo lahůdku v podobě tzv. záhadného míče, který mění své vlastnosti pokaždé, když opustí vymezenou hrací plochu. Rozuměj, míč bude moci vstřelit branku za 1-3 góly a hlavně přidat hráči, který ho má momentálně pod kontrolou, nejrůznější bonusy k přihrávkám, kličkám, střele i sprintu.

Kromě nových prvků pak vývojáři samozřejmě mysleli také na podobu základního rozhraní, ve kterém sestavujete svou ideální jedenáctku. Připravili tak přehlednější rozhraní a řadu rychlých zkratek do ostatních větví FUT, aniž byste se museli složitěji proklikávat celou nabídkou. Takže například, když označíte hráče a kliknete na tlačítko R1/RB, ihned se dostanete do seznamu všech vašich hráčů na stejné pozici. Hodí se to v momentech, kdy potřebujete najít vhodnou náhradu za unaveného/zraněného/vykartovaného hráče a chcete rovnou vybírat z těch nejvhodnějších kandidátů. To samé ostatně platí o překliknutí na trh, kdy po stisku L1/LB dostanete výsledky opět s filtrem podle pozice. Po stisku dalších tlačítek je pak snadné přejít do podrobnějšího vyhledávání, a podobnou nabídku můžete vyvolat i u jednotlivých hráčů. Nové kruhové menu nabízí možnosti, jako porovnat cenu s ostatními nabídkami, umístit hráče na trh, nebo naopak do sestavy, případně mu udělit individuální instrukce.

Na závěr už jen připomínáme, že kromě změn ve FUT chystá nová FIFA také freestyle mód Volta, ve hře s největší pravděpodobností nebude příběhový režim Cesta a hráči se budou muset obejít bez licence na tým Juventus FC, který ponese označení Piemonte Calcio. Nová FIFA 20 vychází PC, PS4, Xbox One a Switch v pátek 27. září, pokud si však hru předobjednáte, dostanete se do ní o tři dny dříve. Předplatitelé služby EA Access na tom ale budou nejlépe a předběžný přístup obdrží už se startem nové FUT sezóny, tedy 19. září.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru