Festival Gamer Pie se zaměří na příběhy ve hrách

Do Brna se na akci sjedou nejen hráči, ale i respektovaní vývojáři a další zajímaví hosté

4. 3. 2020

Stejně jako minulý rok i letos se v Brně v březnu uskuteční herní festival Gamer Pie. Jeho čtvrtý ročník je naplánovaný na 28. března a usídlí se opět v Impact Hubu. Hlavním tématem budou tentokrát příběhy ve hrách. “Rozrostly se do takové míry, že se staly základním kamenem pro mnoho z nich. I tyto příběhy mají příběhy o svém vzniku. A ti, kteří jim vdechli život, mají také co vyprávět,” lákají pořadatelé na brněnskou akci.

Stejně jako v předchozích letech budou součástí akce přednášky, workshopy, diskuze, soutěže, výstavy, historické ukázky a další aktivity. “Na vlastní oči se můžete přesvědčit, jak se herní svět vyvíjí. Ať už jde o průmysl, komunitu, vliv v kultuře, či umění,” slibují organizátoři na webu. Sami přitom říkají, že herních festivalů je nedostatek, a snaží se proto zaplnit toto vakuum.

Mezi hosty patří Martin Klíma z Warhorse Studios, Jakub Dvorský ze studia Amanita Design, Jindřich Skeldal nebo vývojáři z Madfinger Games a mnoho dalších.

Letošní ročník se může znovu pochlubit plejádou zajímavých hostů, jejichž kompletní seznam najdete na webu. Nechybí ale mezi nimi Martin Klíma z Warhorse Studios, Jakub Dvorský ze studia Amanita Design, Jindřich Skeldal nebo vývojáři z Madfinger Games a mnoho dalších. Ani tentokrát nebude na akci chybět takzvaná Herní stezka, jejímž cílem je představit vybrané domácí projekty. Letos se mezi nimi objeví retro akce Hrot, sci-fi Lost Expeditions nebo robotí řežba Silicomrades. Všechny jsme si už dříve představovali na Vortexu.

Zajímavě zní i herní speed dating určený pro vývojáře. “Představíš svůj výtvor potencionálním příznivcům. Jde o to rychle přesvědčit hráče z řad návštěvníků i odborné poroty, že tvoje dílo je pro ně to pravé,” popisují pořadatelé. Nezáleží přitom podle nich na tom, zda jde o hotovou hru od většího studia, nebo rozpracovaný prototyp začátečníka.

Součástí Gamer Pie bude také výuka lidových tanců pomocí rozšířené reality, poezie inspirovaná Bulánky, rybářský simulátor Simfish, retro hry nebo RPG tutoriál pro nováčky. Výtěžek z místního charitativního herního bazaru pak půjde na dobrou věc – na konto dobročinné organizace Centrum Kociánka.

Na nezájem návštěvníků si určitě Gamer Pie stěžovat nemůže. Loni se vyprodaly všechny vstupenky. V tuto chvíli jsou stále k dispozici lístky za 300 korun. Kromě samotného festivalu se navíc ještě před jeho zahájením uskuteční některé doprovodné akce. Konání Gamer Pie není ohroženo ani kvůli koronaviru, ujistil nás za organizátory Kuba Špiřík.

Podrobnosti o celém podniku najdete samozřejmě na oficiálním webu.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru