Fatal Frame, Nintendo, Fatal Frame se vrací. Jako automat pačinko

Fatal Frame se vrací. Jako automat pačinko

20. výročí zatím slavná hororové sága slaví jinak, než si fanoušci přáli. Ale pořád je tu naděje

Zdroj: Koei Tecmo
12. 5. 2021
Název: Fatal Frame Vývojář: Vydavatel: Žánr: ,

Zatímco nadále marně vyhlížíme pokračování, anebo alespoň vylepšenou verzi některého ze starších dílů survival hororu Fatal Frame (Project Zero), společnost Koei Tecmo následuje příklad Konami a rozhodla se rovněž trochu zajet fanouškům jehlou pod nehet. Podle slavné strašidelné ságy totiž také vznikne automat pačinko, jako dříve v případě Silent Hillu. Au.

Venku už je první trailer, abyste se sami mohli přesvědčit, co že si to s největší pravděpodobností nikdy nezahrajete. Série Fatal Frame letos slaví 20. výročí a automat má toto jubileum připomenou. Pochlubí se přitom vylepšenými filmečky, podobně jako před lety pačinko inspirované hrou Metal Gear Solid 3 od Konami. Automat Fatal Frame vyrobí společnost Yamasa Next, která už dříve pro své mašiny získala značky jako Tekken nebo God Eater. Zatím není jasné, kdy se automat objeví na trhu. Je ale skoro jisté, že na Západ se nikdy nedostane.

První díl ságy vyšel v roce 2001, ten poslední s podtitulem Maiden of Black Water už v roce 2014 v domácím Japonsku a o rok později ve zbytku světa. Sérii a náznakům nového dílu jsme se na Vortexu věnovali opakovaně. V uplynulých letech jsme například psali, že jeden z hlavních spoluautorů a producent ságy Keisuke Kikuči prohlásil, že by rád vytvořil nový díl pro Switch. Později ujistil příznivce hororu, že se nikdy myšlenky na pokračování nevzdal, ale záleží především na Nintendu.

Kikuči vysvětlil, že sérii vydává Nintento a on má na starost “jen” vývoj. “Takže i kdybych řekl, že chci udělat další hru, neznamená to automaticky, že se to stane,” uvedl. Řeč se stočila také na potenciální remastery starších dílů pro Switch, z nichž ne všechny na Západě vyšly. Třeba Fatal Frame: Mask of the Lunar Eclipse pro Wii z roku 2008 vyšel jen v Japonsku.

Kikuči by rád výročí nějak oslavil

Kikuči prohlásil, že by bylo logické, aby hry doprovodily chystanou hollywoodskou adaptaci, o níž jsme psali už dříve. Francouzský režisér a scénárista Christophe Gans v roce 2006 přivedl do kin filmovou adaptaci slavné hororové série Silent Hill od Konami a nyní pracuje na jejím pokračování a právě i filmu podle Fatal Frame.

Loni v prosinci pak naposledy Keisuke Kikuči připomněl aktuální výročí v prestižním japonském magazínu Famitsu. “Rád bych to nějakým způsobem oslavil, pokud to bude možné,” naznačil Kikuči s tím, že na jaře bude společnost Koei Tecmo oznamovat nějaké nové hry. Vyvíjí podle jeho slov řadu různých titulů, i když neřekl výslovně, že jedním z nich je slavný horor. Od té doby je ticho po pěšině. Tak alespoň v Japonsku si mohou sfouknout svíčku na automatu…

Fatal Frame, Nintendo, Fatal Frame se vrací. Jako automat pačinko

Kdo vlastní práva na značku Fatal Frame

Vydavatelská práva na Fatal Frame náleží Nintendu, takže rozhodnutí není jen na společnosti Koei Tecmo, která hry z této série zpravidla vyvíjí. I když společnost Koei Tecmo značku stvořila, poslední díly byly financovány a vydávány Nintendem, a proto se objevily jen na jeho zařízeních. Nintendo má spoluvlastnit práva od roku 2012.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru