Far Cry 6, Ubisoft, Far Cry 6 přijde o svůj povedený editor map

Far Cry 6 přijde o svůj povedený editor map

Autoři obětovali uživatelské vývojářské nástroje. Chtěli ušetřený čas věnovat kampani

Zdroj: SanktPerkele
2. 6. 2021
Název: Far Cry 6 Vydavatel: Platformy: , , , , , , Žánr: Datum vydání: 7. 10. 2021

Je mi úplně jasné, že uživatelsky přívětivý editor map v sérii Far Cry nebyl nutně klíčovou funkcí pro každého hráče, ale já osobně jsem si s ním hrál velmi rád. Velmi nemile mě proto překvapilo, že o tuto funkci pokračování přijde. Od druhého dílu šlo přitom o poměrně tradiční součást, která fungovala i na konzolích a chyběla snad jen ve Far Cry Primal z roku 2016 a Far Cry New Dawn z roku 2019. Ostatně sami si připomeňte jeho poslední inkarnaci.

Alexandre Letendre v AMA na Redditu odpověděl na dotaz jednoho z fanoušků, že editor map se nevrátí. Odstranění tohoto nástroje z plánů studia bylo podle něj těžké rozhodnutí, ale umožnilo to prý autorům soustředit se na kampaň a další aspekty hry. Kreativní fanoušci z odpovědi velkou radost neměli, ale pravdou je, že se editor nikdy netěšil masové popularitě, jak by si možná zasloužil, upozorňují další hráči. Takže asi jde o logický krok.

Naposledy se editor map objevil ve Far Cry 5 jako součást Far Cry Arcade. Fanoušci tu mohli vyrábět vlastní mise a mapy pro jednoho i více hráčů. K dispozici měli přes 9 tisíc assetů ze starších dílů série i jiných her od Ubisoftu. Pokud jste sami tento nástroj nikdy nepoužili, asi po něm nebudete plakat, ale schválně se podívejte na některé povedené výtvory ostatních fanoušků, které vznikly v tomto prostředí.

Za pozornost stojí i kreace uživatele s přezdívkou SanktPerkele, které najdete na jeho kanálu na YouTube. Vybrat jen jeden je velmi obtížné, tak jsem zvolil prozaicky Half-Life: Alyx. Možná není nejlepší, ale rozhodně jej pozná většina lidí a ocení, čeho jsou šikulové s editorem schopní.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru