Mortal Kombat 1, Warner Bros. Interactive Entertainment, Fanoušci zuří. V traileru MK1 pro Switch je achievement ze Steamu

V traileru MK1 pro Switch je achievement ze Steamu

Proč vypadá jinak? Minimálně část záběrů v upoutávce ve skutečnosti pochází z PC verze

Zdroj: koláž/Vortex
21. 9. 2023
Název: Mortal Kombat 1 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , Žánr: Datum vydání: 19. 9. 2023

Na Mortal Kombat 1 pro Switch se dál lepí špatné zprávy. Poté, co hráči rozcupovali grafiku, stěžovali si na framerate, bugy, glitche, dlouhé loadingy, zamrzání a dokonce i chybějící obsah, navzdory tomu, že se prodává za 70 dolarů jako na velkých konzolích, slíbil autor série Ed Boon nápravu. Ještě než se tak stalo, vyplavala ale na povrch další jobovka. Fanoušci si všimli, že v oficiálním launch traileru switchové verze v jednu chvíli vyskočí na záběru achievement ze Steamu. Takže je nasnadě domnívat se, že video bylo pořízeno z PC verze.

Notifikace ze Steamu se objeví v čase 1:52 a asi není třeba dodávat, že hráče přirozeně frustruje skutečnost, že grafika a výkon hry v takovém případě těžko může reprezentovat skutečnou podobu portu pro Switch. Neznamená to nutně, že je celý trailer pořízen na PC, ale minimálně část záběrů ano. Upoutávka přitom zmiňuje frázi “Footage Not Final”, ale neupozorňuje, že byly záběry pořízeny na jiném hardwaru.

Zdroj: WB Games

Vývojáři ani vydavatel se zatím k incidentu nijak nevyjádřil. Trailer už byl ale mezitím stažen z oficiálního kanálu Nintenda na YouTube. Podívat se na něj přesto můžete třeba níže. Sice není výjimkou, že někdy záběry záběry pro trailery nepochází ze stejné verze hry, jakou prezentují, ale v tomto případě jde o křiklavý důkaz toho, proč je to špatně. Jde také o propastný rozdíl mezi tím, co hra zákazníkovi slibuje a co skutečně dostane. Jak si asi dokážete představit, než video zmizelo, hráči na něj v komentářích reagovali značně kriticky. Jak mají pak věřit, že zbytek záběrů skutečně pochází ze Switche?

Jen stěží lze věřit, že jde o nešťastnou náhodu. Spíš to působí jako snaha uvést potenciálního zájemce záměrně v omyl. Bohužel pro WB Games k tvorbě traileru někdo přistoupil podobně laxně jako k optimalizaci samotného portu. Ať už to hodnotíte jako podvod, nebo nedopatření, je trpce úsměvné, že si vydavatel nedal dost práce ani s tím, aby po PC verzi v traileru na tu switchovou zametl stopy.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru