Fanoušci už dávají dohromady mapu GTA VI

Na základě uniklých materiálů se virtuální kartografové pokouší sestavit plán Vice City

Zdroj: koláž/Vortex
23. 9. 2022
Název hry: Grand Theft Auto VI Vydavatel: Žánr:

Vynalézavost a zápal hráčů nezná mezí. Poslední týden fanoušci rozpitvali do posledního detailu všechny možné podrobnosti, které šlo odhalit a zjistit z uniklých materiálů chystané hry Grand Theft Auto VI. Mapu světa byste mezi nimi nenašli, ačkoli došlo k definitivnímu potvrzení, že se vrátíme do moderního Vice City a že ve městě najdeme nejen známá místa z původní hry, ale i nová, která jsou inspirovaná skutečným Miami. Jenže to by nebyli hráči, aby se s tímhle spokojili.

A tak fanoušci začali na základě uniklých dat sestavovat mapu GTA VI. Virtuální kartografové skládají střípky obrazů a snaží se na jejich základě dovodit, jak bude svět vypadat. Mají základní koordináty a orientují se samozřejmě také podle toho, co bylo na videích k vidění. Kromě obsažené minimapy se ale mohou minimálně zčásti opřít také o podobu reálného Miami a obecně Floridy. Třeba s využitím map od Googlu a Street View. Na jejich snažení jako první upozornil magazín Kotaku.

Netvrdím, že výsledkem je super přesná mapa, ale obdivuji to nadšení a chuť dozvědět se víc a dobrat se dalších detailů společnými silami. Nadšenci se scházejí především na GTA Forums a není to přitom poprvé, kdy se do takového snažení pustili. Podobná mapa vznikala společnými silami už před vydáním GTA V a výsledek byl nakonec obdivuhodně blízko k tomu, co pak Rockstar skutečně pustil do světa. Samozřejmě tentokrát je zatím jejich snažení o to komplikovanější, že oficiálně venku ještě není nic a v diskuzi navíc už není možné přímo sdílet uniklé materiály. Proto se někteří z kartografů-nadšenců uchýlili raději na Discord, kam Rockstar nedosáhne.

Na neoficiální verzi mapy, kterou publikoval Church of GTA se podílela asi stovka lidí. Jak se přitom zdá, jdou na to často docela vědecky. Triangulace objektů se neobejde bez matematiky. Hodiny a hodiny, které může spolykat hledání jediného objektu, se ale zjevně vyplácí. Mapa se zpřesňuje a vzhledem k množství zapojených fanoušků se snad daří eliminovat i případné chyby. Nakonec tak největší proměnnou může představovat skutečnost, že záběry pocházely z natolik rané verze, že je pravděpodobné, že samotní autoři do mapy ještě zasahovali a zasahují. I tak jde ale o zajímavý způsob, jak si zkrátit čekání na GTA VI.

Zdroj: Church of GTA

Nahlásit chybu v článku

11

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru