In the Valley of Gods, Campo Santo, Fanoušci se bojí o osud In the Valley of Gods

Fanoušci se bojí o osud In the Valley of Gods

Autoři Firewatche se ke hře "nehlásí". Trailer zmizel z jejich kanálu a web prořídl

19. 11. 2019
Název: In the Valley of Gods Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Americké studio Campo Santo založené v roce 2013 před třemi lety debutovalo povedeným Firewatchem. V roce 2018 však tým k velkému překvapení fanoušků koupila společnost Valve. V té době už přitom veteráni, kteří dříve pracovali ve studiích Telltale Games nebo Double Fine Productions, dělali na nové nadějné hře In the Valley of Gods. Obě strany si akvizici přirozeně pochvalovaly s tím, že na autonomii studia se nemá nic změnit. A pokračovat samozřejmě měl i zmíněný projekt s tím, že naposledy se mluvilo o tom, že In the Valley of Gods vyjde snad někdy letos.

Titul byl představen už na akci The Game Awards v roce 2017. Má jít o explorativní first person adventuru, která hráče lákala na cestu do Egypta ve dvacátých letech 20. století. Zde máme coby archeologové objevit odlehlé pradávné údolí, kde na nás ale číhá kromě pokladů také nebezpečí. Dobrodružství zasazené hluboko v poušti je inspirované dobovou kinematografií, hráče má na cestě doprovázet postava ovládaná umělou inteligencí a k základnímu vybavení údajně patří kromě jiného 35mm kamera, s jejíž pomocí by hráč dokumentoval svět okolo sebe.

Jenže to začíná vypadat, že se s titulem něco děje. Nasvědčují tomu nejrůznější nepřímé důkazy, které budí pochyby u fanoušků malého sympatického týmu. A když nic jiného, hra se pravděpodobně dočká nějakého rebrandingu nebo znovuuvedení. Leckdo už ale myslí na nejhorší, pojďme se proto podívat podrobněji na to, odkud se berou obavy o zrušení nadějné novinky. Z profilu hned několika vývojářů hry na Twitteru v první řadě zmizely dosavadní zmínky o In the Valley of Gods a byly nahrazeny generickými informacemi o pozici ve Valve. S pomocí internetového archivu se povedlo ověřit, že tyto změny byly provedeny teprve v nedávné době.

Velmi nestandardní také je, že trailer na hru zmizel z kanálu vývojářů na YouTube, ale lze jej samozřejmě nadále dohledat jinde. K In the Valley of Gods se teď moc nehlásí ani web studia Campo Santo, který dříve zmiňoval aktuální počin na více místech. Samostatná oficiální stránka hry ale nadále funguje, stejně jako profil na Steamu. Stejně tak titul stále zmiňuje oficiální webová prezentace společnosti Valve. A autoři by asi na tyto “maličkosti” nezapomněli.

Můžeme si položit otázku, zda nenadálé změny nemohou souviset s nově oznámenou hrou Half-Life: Alyx. Co když byli autoři Firewatche převeleni právě na tento projekt? Je náhoda, že se v těchto dnech řeší hned dva tituly od Valve? Může to spolu souviset, Valve nevydali příběhovou hru celá léta a možná se jim talent autorů hodil spíš na jiný projekt, protože po nepovedeném “comebacku” s titulem Artifact si určitě nechtějí dovolit další podobný neúspěch.

Pravdu se možné dozvíme už tento čtvrtek. Každopádně by byla velká škoda, kdyby hře In the Valley of Gods hrozilo něco nepříjemného, takže buďme optimisty a doufejme v nějaký méně invazivní zákrok, jako je přejmenování nebo drobná změna koncepce. Co o těchto změnách soudíte vy?

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru