Fanoušci oživili on-line multiplayer MotorStorm

Lákají také na další hry z PS3, jejichž oficiální servery jsou už dávno vypnuté. Nic to nestojí

Zdroj: Sony
23. 11. 2021

Stará láska nerezaví. A když se oficiální servery hry nadobro odmlčí, na místo vydavatele může nastoupit skupina šikovných fanoušků. Jedna taková teď znovu přivedla k životu on-line multiplayer závodní hry MotorStorm od Evolution Studios. První dil debutoval spolu s konzolí PlayStation 3 v roce 2006. V lednu 2012 ale přestaly jeho servery fungovat a od té doby jste si mohli zajezdit v této povedené arkádě jen sami.

Změnila to až skupina fanoušků, která si říká PSONE. S prvním PlayStationem ale nemá tato zkratka nic společného. Znamená to PS Online Network Emulated a jejich cílem je obnovit on-line multiplayer u některých starších her. Pokud učiníte patřičné kroky, můžete si opět zahrát MotorStorm s ostatními fanoušky a kromě něj i další hry. V nabídce jsou Warhawk, Killzone 2 nebo Twisted Metal: Black Online a pracuje se na SOCOM: Confrontation, Resistance či Wipeout HD. Autoři by rádi oživili také virtuální svět PlayStation Home.

Multiplayer od fanoušků je zdarma

Vývojáři zdůrazňují, že nemají nic společného se Sony, a striktně odmítají jakoukoli finanční podporu, která by jim paradoxně mohla způsobit spíš potíže. Smyslem je pouze obnovit a uchovat někdejší funkcionalitu bez jakéhokoli komerčního potenciálu. Potřebujete samozřejmě původní hru, ale kromě konzole PS3 si s komunitní on-line službou rozumí i emulátor RPCS3. Stále je také třeba účet na PSN.

S ohledem na vše výše uvedené je samozřejmě jasné, že samotná služba je zdarma. Za pomoci reverzního inženýrství by takto rádi v budoucnu nadšenci rádi přidali také podporu nějakých multiplayerových her z konzole PlayStation 2. Úžasné, čeho hráči dokážou dosáhnout, když firma vytáhne “hru ze zásuvky”.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru