Red Dead Redemption 2, Rockstar Games, Fanoušci dělají vlastní zombie mod pro Red Dead

Fanoušci dělají vlastní zombie mod pro Red Dead

The Walking Red Dead? Podívejte se na modifikaci, která chce stvořit Undead Nightmare 2

26. 11. 2019
Název: Red Dead Redemption 2 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 26. 10. 2018

Zatímco vývojáři ze studia Rockstar dosud nevyužili příležitost propojit western Red Dead Redemption 2 s hororovou tématikou jako v případě předchozího dílu a rozšíření Undead Nightmare – a že to před letošním Halloweenem vypadalo opravdu nadějně – autoři modifikací nelení a pustili se do vlastního zombie projektu.

Skoro třináctiminutové video nepostrádá napínavé scény, ať už dojde k boji v divočině, anebo třeba v ulicích měst.

Arthur Morgan se v něm může pustit do souboje s hordami nemrtvých “kovbojů”. I když nejde v pravém slova smyslu o zombie, ale o příslušníky skupiny Night Folk. Proto také umí používat nože. Ale v kombinaci s vhodným osvětlením a počasím působí mod přesvědčivě i v této minimalistické verzi. V budoucnu se navíc nepřátelé určitě začnou chovat víc autenticky.

Úkolem hráče je tento masakr jednoduše přežít. Skoro třináctiminutové video nepostrádá napínavé scény, ať už dojde k boji v divočině, anebo třeba v ulicích měst. Navíc na invazi realisticky reagují i další NPC. Vzdáleně může akce připomenout scény z her jako Days Gone nebo State of Decay.

Jednoduchou modifikaci si zatím nemůžete stáhnout a sami vyzkoušet, ale přinejmenším můžete zkusit sledovat Discord autorů. S aktuální verzí se pochlubil jedijosh920 na svém kanálu na YouTube. Nepřátelé se v singleplayeru náhodně objevují okolo hráče a zaútočí na vše ve svém dosahu. Projekt zatím nese pracovní označení Undead Nightmare 2, a odvolává se tak na DLC z roku 2010.

Lidem se už nyní mod podle ohlasů docela líbí. Někteří si dělají legraci, že na Arthura útočí všichni, které dříve zabil. Jiní podotýkají, že zatímco Rockstar se chce soustředit na on-line část hry, komunita se o singl postará sama. Další z diváků při pohledu na video poznamenává, že původní autoři hry si nechávají ujít úžasnou příležitost, když tuto tématiku ignorují.

Jak už jsme naznačili výše, v říjnu to vypadalo, že se v Red Dead Online schyluje ke skutečné zombie invazi. Hráči naráželi na údajné důkazy i samotné domnělé nemrtvé. Objevilo se několik obrázků podivných modelů, fanoušci slyšeli strašidelné zvuky. Jedním z důkazů měly být nápadné svítící zelenožluté oči, které skutečně připomínaly stylizaci nemrtvých z expanze Undead Nightmare.

Spekulovalo se také, že by zdrojem zvláštních úkazů a děsivých NPC mohla být nákaza cholerou. Fanoušci každopádně věřili, že je na cestě rozšíření anebo alespoň halloweenské tématický event. Nakonec ale mohlo jít jen o důsledek chyby, protože Rockstar na Halloween zombie apokalypsu neodstartoval.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru