Call of Duty: Black Ops Cold War, Activision, Fanoušci Call of Duty vyřešili šifru ukrytou v bednách

Fanoušci Call of Duty vyřešili šifru ukrytou v bednách

Snímky z projektorů ukázaly cestu až k záhadnému webu, kde se v pátek objeví další stopa

Zdroj: Activision
11. 8. 2020

Včerejší otvírání záhadných beden od Activisionu nás přeci jen nakonec přes matoucí úvod přivedlo k dalším stopám stran nového Call of Duty. Fanoušci se ochotně pustili do řešení rébusu, který si vydavatel připravil. Z jejich zjištění vyplývá, že dalších informací se máme dočkat už v pátek. Podle magazínu Video Games Chronicle se však ani v tento den nedočkáme odhalení hry nebo upoutávky. Tradičně dobře informované zdroje VGC tvrdí, že na pátek připadá “jen” další část meta hry, kterou vývojáři budují napětí.

Nemělo by upadnout v zapomnění, že hádanku, respektive sérii hádanek, jako první vyřešil v živém streamu NoahJ456. Sledovalo ho při tom živě přes 100 tisíc diváků.

Předpokládá se, že k plnohodnotnému představení dojde nakonec v Call of Duty: Warzone, kam se Activison pokusí po vzoru fenoménu Fortnite přilákat v jediný moment miliony fanoušků z celého světa. A tímto termínem se rozhodně tajit nebude. Pokud jde o zmíněné krabice, které obdrželi vybraní šťastlivci, každá obsahovala projektor a několik kryptických snímků, jak jsme psali už včera. Později se ukázalo, že každé balení bylo jedinečné a různí influenceři obdrželi různé obrázky. Mezi záhadnými snímky byly i mapy míst v Rusku nebo v USA. Ukrývaly samozřejmě šifru a společně nasměrovaly hráče k mapě Summit v Black Ops 4. Brzy vyšlo najevo, že ta obsahovala nové symboly ze snímků.

Odtud se fanoušci Call of Duty propracovali až ke slavné šachové partii mezi Sovětským svazem a Spojenými státy z roku 1972, aby nakonec odhalili tajný web PawnTakesPawn.com. Ten prokazatelně patří společnosti Activision. Právě tato stránka láká na páteční… něco. Jak už ale bylo řečeno, stále nemáme podle VGC čekat nic závratného. Teasery mají mít podle zákulisních informací několik kroků. Nemělo by upadnout v zapomnění, že hádanku, respektive sérii hádanek, jako první vyřešil v živém streamu NoahJ456. Sledovalo ho při tom živě přes 100 tisíc diváků. Celá meta hra je samozřejmě součástí širších marketingových plánů. Vydavatel se tak snaží umocnit očekávání. Jako by snad jinak Call of Duty muselo o pozornost žadonit…?

Activision by měl obsah z nových Black Ops zahrnout i do Warzone. Zatím ale netušíme, zda se dočkáme úplně nové mapy, anebo se jen do té stávající promítne estetika a prvky ze studené války. Na rebootu prvních Black Ops pracují studia Treyarch a Raven Software, má obsahovat kampaň, klasický multiplayer i zombíky. Titul by měl pohánět vylepšený engine z Modern Warfare. Už dříve se spekulovalo, že se v kampani podíváme do zemí, jako je Sovětský svaz, Německo, Vietnam nebo Nikaragua. Různí se ale postřehy k náplni hry. Někdo tvrdí, že máme očekávat reimaginaci Black Ops po vzoru loňského Modern Warfare. Jiné zdroj slibují větší příklon k válce ve Vietnamu, která nebyla v originálu tím hlavním, i když si ho s ní pojíme. Ale podle některých čerstvých zpráv se vydáme až do osmdesátých let, tedy těsně před pád železné opony.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru