Famfrpál ve hře Hogwarts Legacy nakonec nebude

Na koštěti si zalétáme, ale jen v hodinách, při prozkoumávání světa a během závodů

Zdroj: Avalanche Software
5. 9. 2022

U posledního článku o Hogwarts Legacy už na to jeden ze čtenářů upozornil, ale měli bychom učinit formalitě zadost a informovat o tom i textem. Famfrpál (v originálu Quidditch a slovensky metlobal) byste v chystané hře od studia Avalanche Software hledali marně. Autoři potvrdili v aktualizované sekci FAQ, že slavný kouzelnický sport si v Hogwarts Legacy nezahrajeme.

Na košťata se přesto prášit nebude. Vývojáři lákají, že tento dopravní prostředek využijeme k létání i závodních výzvách. Máme tak rovněž prozkoumat okolí hradu. Základní dovednosti létání na koštěti si zase osvojíme ve vyučovacích hodinách na škole čar a kouzel v Bradavicích.

Někteří fanoušci jsou pochopitelně zklamaní. Hráči si dělali naději díky záběru na hřiště ve starším traileru nebo na studentku, která na sobě měla příslušnou výstroj. Sport se navíc objevoval také ve starších hrách od EA a dostal i svou vlastní hru. V případě her kopírujících knihy a filmy šlo spíš o vedlejší aktivitu, ovšem u titulu Harry Potter: Quidditch World Cup z roku 2003 se jednalo o hlavní náplň.

Alternativu nabízela i neoficiální hra Broomstick League, která lákala na něco z famfrpálu. Jenže titul po vydání early access verze zase brzy zmizel a spekulovalo se, že za tím může být právě spor o autorská práva.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru