Fallout 76, Bethesda Softworks, Fallout 76 se stal svědkem vánočního zázraku

Fallout 76 se stal svědkem vánočního zázraku

Šest otců nezištně vylepšilo základnu zamilovaného páru k nepoznání

2. 1. 2019
Název: Fallout 76 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 14. 11. 2018

Australanka Anna Spargo-Ryan je hráčkou Falloutu 76. Příliš se nezajímá o kauzy, které se kolem hry točí, pravděpodobně není majitelkou nylonové tašky na helmu ze speciální edice, ani neholduje rumu Nuka Dark. Místo sledování televize hraje Fallout 76 spolu se svým přítelem, prozkoumávají herní svět, plní úkoly, budují si své základny a je jim dobře. Všechno by zřejmě pokračovalo v zaběhnutých kolejích a nikdo by se jejich společnému zájmu nedivil, přesto jejich hraní probírají herní servery, Reddit a stovky lidí na Twitteru. Anna a její přítel jsou totiž součástí laskavého příběhu, jehož hrdiny jsou hrající otcové.

Její dům byl ráno najednou plný svíček, lamp, květin, rohoží i plameňáků.

Jak už bylo řečeno, Fallout 76 dovoluje hráčům budovat na serverech vlastní základny, které mohou mít téměř jakoukoliv podobu – od domu, přes stan až po holý plácek s vyskládanými věcmi. K budování vlastní základny si navíc můžete vybrat jakékoliv vhodné místo na mapě a vzhledem k její rozloze není příliš pravděpodobné, že byste svůj dům umístili do stejného bodu jako jiný, momentálně nepřihlášený hráč. I s tím ale hra pro jistotu počítá a přesně tady se začíná vánoční příběh odehrávat. Když se totiž Anna jednoho dne vrátila z kina, její přítel jí sdělil, že jeho základna stojí na místě základny jiného hráče a v podobě stavebních plánů byla přesunuta do menu pro pozdější snadné umístění jinam. V Annině příteli to přitom nevzbudilo žádný vztek, jen čirou zvědavost, a tak se na místo vydal, aby zjistil, kdo je jeho virtuální soused. Chvíli čekal před zamčenými dveřmi, až mu otevřel přátelský chlapík na mnohem vyšší úrovni, který s ním ihned začal obchodovat a zakrátko ho i s Annou přizval k romantickému sledování výbuchu atomové bomby.

Tu hodlala shodit šestičlenná partička hrajících otců, která podle Anny usedá k Falloutu 76 v momentě, kdy konečně uspí své ratolesti, tedy přesně za stejných podmínek, za jakých se ke hraní dostává Anna a její přítel. To jí přišlo sympatické a bez váhání pozvala všechny do své vlastní, leč skromné základny, kterou jí pomáhá přítel budovat. A ačkoliv neprosila nikoho z nových přátel o jakoukoliv pomoc, začali bez ptaní poletovat po jejím domě a vylepšovat ho k nepoznání. Jak Anna sama přiznala na Twitteru, už od dob The Sims chtěla někoho pozvat do svého virtuálního domova, čemuž odpovídá i vzkaz na zdi jejího domu ve Falloutu 76, který doslova prosí kohokoliv, ať se přijde podívat, nečekala ale od partičky hrajících kamarádů takový zápal. Ti usilovně pracovali celou noc, a když se Anna druhý den ráno znovu připojila do hry, nestačila se divit. Její dům byl plný svíček, lamp, květin, rohoží i plameňáků. Jeden z hráčů navíc kompletně přebudoval horní patro Annina domu z lepšího materiálu a společnými silami ji vytvořili také úplně nový Power Armor. Vše ukazovala příteli, mezi tím šestice bodrých hráčů přišla zpět a vzhledem k tomu, že se jich na jednom místě nacházelo hned osm, vzbudilo to zájem i u ostatních hráčů na serveru. Přišli se tedy podívat a neodcházeli s prázdnou.

Podobně jako aktivní hráči, kteří budovali u východů z vaultů pro úplné nováčky improvizované obchody, začali otcové v Annině kempu vyrábět zbraně, munici, jídlo, lékárničky a celou řadu dalších věcí, kterými příchozí bezplatně obdarovávali. Jeden ze šťastných kolemjdoucích prý obdržel úplně nový kulomet a nováčkům byly k dispozici XP boosty, aby měli úvod hry snadnější. Anna na Twitter napsala, že po čtyřech hodinách zábavy a štědrosti ulehala ke spánku s nečekaně vřelým pocitem a přesvědčením, že online svět může být někdy i docela pěkné místo. A ani tady její příběh nekončí. Na Twitteru prozradila svou PSN přezdívku – imcoveredinbeees – a nabídla komukoliv, aby se za ní nebo jejím přítelem přišel podívat. A že se tak skutečně děje nás vlastně ani nepřekvapuje.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru