Fallout 76, Bethesda Softworks, Fallout 76 obohatí battle royale a nové NPC postavy

Fallout 76 obohatí battle royale a nové NPC postavy

Dosud největší aktualizace vyjde na první výročí vydání hry

13. 6. 2019
Název: Fallout 76 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 14. 11. 2018

Fallout 76 nedorazil na trh v té nejlepší kondici. Toto Bethesda dokázala férově uznat a o hru se od vydání alespoň stále stará a přichází se spoustou změn i aktualizací, viz například letošní příchod Survival režimu. A mezi ty nejnovější představené patří příchod battle royale a chystaný návrat NPC do krajiny.

Dnes se může zdát, že jakmile se nějaká on-line hra potýká s problémy, přichází tvůrci s vlastní variací battle royale. Fallout 76 není výjimkou, ohlasy jsou nicméně prozatím velmi dobré a hráči si pochvalují, že duch série zůstal zachován. Přesvědčit se o tom můžete ostatně ihned sami – režim Nuclear Winter je v rámci prvotní fáze veřejného testování dostupný až do 17. června bez jakýchkoli omezení.

Nuclear Winter nabízí virtuální pískoviště pro 52 hráčů rozdělených až do čtyřčlenných družstev a nabízí i vlastní systém vývoje postav. Ten je ale oddělený od zbylých dvou režimů – Adventure a Survival. Skupiny hráčů se v rámci lobby ocitají ve vaultu 51 a do zápasů vstupují v roli soupeřů o pozici velitele vaultu. Nuclear Winter nabízí i vlastní příběhové pozadí, které hráči netradičně odhalují právě v lobby. Čím vyšší úroveň v tomto režimu získají, tím více toho při čekání na novou hru mohou objevit a prozkoumat a tím více mohou zjistit o tomto zvráceném výběrovém řízení v režii Vault-Tecu.

Před startem si hráči vybírají startovní lokaci a jde se do akce. Prvních pár okamžiků jsou chránění nezranitelností a neviditelností, jelikož vzhledem k velikosti mapy se může běžně stát, že se blízko jeden druhého objeví protivníci. A jak již bylo řečeno, jde o samostatný režim, zbraně ani perky tedy není možné přenášet, zároveň se mírně liší celková pravidla hry. Souboje jsou rychlejší, výbava se dá nalézt pouze na určitých místech a na mapách je možné svižně vystavět obranné struktury i báze. Po skončení aktuální testovací fáze se dá očekávat, že Bethesda přistoupí k ladění na základě zpětné vazby a k přípravě na vydání finální, to ale bohužel ještě nemá datum. Nicméně to stále ještě není vše a navrch Bethesda představila další významnou novinku.

Tou je dosud největší aktualizace jménem Wastelanders, která si klade za cíl do krajiny hry navrátit život. Řeč je o živých NPC, spolu s kterými dorazí i nová příběhová linka a další bonusy. Osadníci i nájezdníci s sebou přinesou i nové úkoly a k tomu například i systém voleb s následky. Chybět samozřejmě nesmí ani dodatečné prvky výbavy a jiné drobnosti. Aktualizace Wastelanders do hry dorazí na podzim a odstartuje druhý rok hry. I ten by měl být nabitý dalším obsahem. A to nejlepší je na tom to, že jakákoli rozšíření obsahu jsou stále bezplatná, což bude platit nejen pro Wastelanders, ale v budoucnu i pro finální verzi Nuclear Winter.

 

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru