Fall Guys oficiálně míří na mobily a tablety

Zatím jen v Číně. Vývojáři originálu mezitím varují před různými neautorizovanými plagiáty

Zdroj: Mediatonic
24. 8. 2020
Název hry: Fall Guys: Ultimate Knockout Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 4. 8. 2020 Platformy: , , , , , Žánr:

Ihned po vydání nečekaného hitu Fall Guys: Ultimate Knockout pro PC a PS4 se začaly objevovat jeho první klony. Už začátkem srpna jsme psali například o mobilní kopii Fall Gang: KnockOut pro iOS. Dnes byste na stejné platformě našli kopie jako Run Royale 3D, Fall Race Mobile, Knockout Race nebo Silly Race. Není divu, že z podobných kreací nemají původní autoři žádnou velkou radost. A opakovaně se fanoušků ptali, jaké další porty by preferovali s tím, že by rádi oficiální Fall Guys uvedli rovněž na další systémy. Na autorizovanou mobilní verzi ale nakonec podle všeho dojde rychleji, než se původně zdálo.

Čínská společnost Bilibili se pochlubila, že si zajistila práva pro vydání v této zemi. Jako první na novinku upozornil analytik Daniel Ahmad ze společnosti Niko Partners. Pravděpodobně můžeme očekávat, že titul nezůstane exkluzivní jen pro tento region a časem se rozšíří i do dalších zemí. Otázkou je, jak dlouho budou Fall Guys k dispozici jen v Číně. Bude rovněž zajímavé zjistit, zda studio Mediatonic vsadí na čínské vývojáře při snaze uvést hru na mobily, anebo port vznikne interně.

Samotní vývojáři ze studia Mediatonic přitom zatím varují, aby fanoušci nevěřili žádným reklamám lákajícím na oficiální mobilní verzi Fall Guys. Jde podle nich o podvody a snahu přiživit se na úspěchu originálu. Některé z klonů pro iOS, které najdete v App Storu, jsme už zmínili. Zřejmě vás nepřekvapí, že nemají vysoké hodnocení a působí jen jako narychlo “spíchnuté” variace na populární téma. Asi nemá smysl, abyste s nimi ztráceli čas ve snaze zkrátit si čekání na oficiální konverzi.

Titul Fall Guys: Ultimate Knockout zaznamenal nejúspěšnější launch společnosti Devolver Digital. Jen na PC se za první týden prodalo přes 2 miliony kopií. O to víc překvapí, jak obtížně novinka hledala vydavatele. Creative director Jeff Tanton na Twitteru prozradil, že autoři Fall Guys nabídli 10 publisherům, než jim dal šanci právě Devolver. Musím říct, že by mě opravdu zajímalo, co se dnes honí hlavou lidem, kteří třeba vývojáře a jejich počin odmítli. Pár společností dnes nepochybně lituje, že jim tahle pecka zbytečně proklouzla mezi prsty.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru