Facebook se v prosinci rozloučí s Farmvillem

Facebook se v prosinci rozloučí s Farmvillem

Legendární hra bude ukončena 31. prosince. V minulosti ji hrálo až 30 milionů lidí denně

Zdroj: Zynga
29. 9. 2020

Ačkoliv si Facebook zachovává své základní rysy napříč dlouhými roky své existence, před jedenácti lety vypadal úplně jinak. Široká sloupcová struktura, minimum reklam, možnost někoho šťouchnout namísto pozdravu a hlavně zeď vytapetována informacemi o vypěstovaných kukuřicích z Farmvillu. Tuhle návykovou hru od Zyngy si vyzkoušel snad každý, kdo na Facebook v téhle divoké době zavítal a vytrvale ho hráli mladí, staří, muži a… no, převážně ženy. Legendární simulátor farmy plné oveček, kukuřic a políček s obilím ale došel na konec své cesty a 31. prosince mu budete moci jen smutně zamávat. Zynga se totiž rozhodla, že facebookovou verzi už podporovat nebude a titul, který přišel v první vlně her na sociálních sítích a zpopularizoval platební model free to play, pošle do křemíkového nebe.

Pokud sledujete dění na poli počítačů, technologií a nejrůznějších trendů pravidelně, určitě jste si už konec Farmvillu spojili s plánovaným ukončením fungování technologie Flash. Společnost Adobe, která ji dlouhé roky provozovala, ji shodou náhod přestane podporovat právě na konci letošního roku a Farmville tak jistě nebude jediným titulem, který kvůli tomu vezme za své. Přesto to vývojáři ze Zyngy berou trochu emotivněji a v blogovém příspěvku se s miliony převážně již minulých hráčů náležitě loučí. „Věříme, že herní zážitek, který jsme v minulých letech vyvíjeli, vám zaručil tu nejvyšší možnou úroveň zábavy, který se Zynga neustále snaží přinášet. Víme, že mnoho z vás s námi bylo od samotného začátku a doufáme, že jste si hru užili stejně jako my,“ říkají zástupci vývojářů.

Pro úplnost ještě dodávají, že herní obchod pro nákup prémiové měny poběží až do 17. listopadu, poté už ale bude celý systém zmražen a bude možné už jen nakoupené penízky utrácet. Měsíc a půl tak poběží Farmville zcela bez monetizace, což lze chápat jako malý dárek a prostor, aby informaci všichni hráči vstřebali. Na úplný závěr pak vývojáři připomínají, že pokračování Farmville 2: Tropic Escape a Farmville 2: Country Escape stále fungují a již brzy se prý hráči mohou těšit na celosvětové spuštění Farmville 3 na mobilních platformách. Dlužno však dodat, že žádné z pokračování už nedokázalo navázat na monumentální úspěch plné hry, kterou dva měsíce po svém uvedení před jedenácti lety hrálo denně přes 30 milionů hráčů a měsíčně téměř třikrát tolik.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru