F1 Manager 2023, Frontier Developments, F1 Manager 2023 umožní přepsat historii

F1 Manager 2023 umožní přepsat historii

Autoři slibují ještě dynamičtější závody než dřív, víc soubojů a incidentů na trati

Zdroj: Frontier Developments
24. 5. 2023
Název: F1 Manager 2023 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , , , Žánr: Datum vydání: 31. 7. 2023

Po závodech F1 23 od EA Sports a Codemasters se představuje také strategie F1 Manager 2023 od britského studia Frontier Developments. První díl debutoval loni v srpnu a dvojka dorazí už letos v létě. Míří na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series. Venku je první video, ale ze hry samotné zatím nic neukazuje. Tu nicméně můžete vidět alespoň na čerstvých screenshotech z aktuální sezóny. Těšit se samozřejmě můžeme na všechny jezdce, týmy i tratě včetně nového městského závodu v ulicích Las Vegas.

Nestačí ale být jen dobrý stratég a schopný vůdce. Musíte být také trochu psycholog.

Klíčové okamžiky ze skutečného mistrovství si zase můžeme připomenout v režimu Race Replay a přepsat historii. Jedná se o jednu z novinek, která doplní rozšířenou kariéru. Autoři obecně slibují úžasnou grafiku ve stylu televizního vysílání a lákají na dynamičtější závody než dřív. “Závodní okruhy, předjíždění, souboje a incidenty na trati byly vylepšeny tak, aby přispěly k lepší podívané a většímu realismu,” láká tým v oficiálním představení hry. Jednotlivé závody budou pro ještě lepší ponoření do akce doprovázet svým hlasem komentátoři kanálu Sky Sports David Croft a Karun Chandhok.

Coby manažer týmu máme na povel každý aspekt naší stáje včetně vyhledávání budoucích talentů. Ty si můžete zkusit vytipovat i v nižších třídách šampionátu F2 a F3, které hra rovněž simuluje. Nestačí ale být jen dobrý stratég a schopný vůdce. Musíte být také trochu psycholog, protože neúspěchy mohou ovlivnit seběvědomí jezdců, únava zase výkony mechaniků a tak podobně. Další konkrétní podrobnosti zatím k dispozici nemáme, ale bude zajímavé sledovat, jak se ve srovnání s předchozí sezónou titulu posune.

Že dojde na další díl, není velkým překvapením. Studio Frontier uzavřelo víceletý kontrakt na oficiální licenci F1 a podporu pro první hru tým ukončil k velkému zklamání a nelibosti fanoušků už loni v říjnu – pouhé dva měsíce po vydání titulu. I když se později vysvětlilo, že hra bude dále opravovaná, ale neobdrží už žádné další funkce. F1 Manager 2022 dostal v naší recenzi od Zdeňka hodnocení 6/10 a ve srovnání s vysokým očekáváním šlo nakonec spíš o zklamání. Tak uvidíme, jak si autoři povedou při reparátu. Minimálně rychlý přesun sil od předchozí hry dává tušit, že se autoři chtěli co nejdřív vrhnout na pokračování.

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru