F1 22 bezplatně rozšiřuje okruh v Portimãu

Trať je nyní dostupná všude mimo kariéru. Vývojáři se rovněž vyjádřili k možné PS VR2 verzi

Zdroj: Codemasters
3. 8. 2022
Název hry: F1 22 Vývojář: Vydavatel: Datum vydání: 1. 7. 2022 Platformy: , , , , Žánr:

Vývojáři z Codemasters vydali další důležitý update pro nejnovější díl série F1, který přichází s řadou úprav i vylepšení, ale především tratí v portugalském Portimãu, která rozšiřuje celkovou nabídku bez ohledu na to, že není součástí kalendáře letošní sezóny. Vývojáři nicméně navazují na vývoj událostí v minulých letech, zejména v souvislosti s pandemií koronaviru, a členitou, místy velmi nebezpečnou a nevyzpytatelnou trať přidávají k potěše všem hráčům. Nicméně s přihlédnutím k tomu, že se v Portugalsku letos závodit nebude – i když taková alternativa byla na stole bezprostředně po vyřazení závodu v Rusku – trať je možné využít jen mimo režim kariéry či sezóny.

V Portimãu si tedy jmenovitě zajezdíte v Time Trialu, samostatné Grand Prix nebo v multiplayeru, což je ale bez ohledu na cokoliv přijatelná nabídka. Zvlášť, když trať přichází do hry zcela zdarma a společně s ní v rámci updatu na verzi 1.07 vylepšují vývojáři další aspekty hry. Mluví například o změně chování vozu po poškození předního přítlačného křídla, upravili rovněž vlastnosti zahřívacích deček, po jejichž sejmutí mohly být vinou chyby pneumatiky zahřáty až nad limity oněch deček a sáhli rovněž do obtížnosti tréninkových programů. Věcí, kterými se lidé z Codies zabývali, je ale mnohem víc a přirozeně mezi nimi nechybí ani postupné odstraňování bugů či řešení stability.

Jedna z novinek nám ale přeci jen dělá trochu vrásky a týká se skvělého VR režimu, který je dostupný hráčům na PC. Nicméně s přihlédnutím k tomu, že F1 22 dorazilo samozřejmě i na PlayStation 5, a jak je známo, Sony chystá druhou generaci svého headsetu pro virtuální realitu, nabízela se možnost, že vývojáři tento skvělý režim zpřístupní i na konzoli. Ovšem podle informací magazínu UploadVR, který nedávno mluvil s vývojáři a již brzy celý rozhovor zveřejní, vychází najevo, že takové plány momentálně neexistují. Producent David Williams uvedl, že se PS VR2 verzí v tuto chvíli nezabývají, a to samé platí také pro potenciální VR port nebo spin-off určený pro Quest. Na druhou stranu ale Williams potvrdil, že neustále zkoumají všechny možnosti a zdrženlivost kolem verze pro PlayStation VR2 tak může být dána jen tím, aby nepřicházely další dotazy na datum uvedení a jiné detaily, které ještě v obecné rovině společnost Sony nekomentovala.

Nahlásit chybu v článku

3

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru