F1 2019, Codemasters, F1 2019 nabídne šampionát F2 i souboj Senny s Prostem

F1 2019 nabídne šampionát F2 i souboj Senny s Prostem

Codemasters blíže představují obsah hry a speciální edice, těšit se můžeme už v červnu

26. 4. 2019
Název: F1 2019 Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr: Datum vydání: 28. 6. 2019

Nový ročník F1 od vývojářů z Codemasters byl odhalen na konci března prostřednictvím standardní tiskové zprávy a krátkého teaseru, který na první pohled nevypadal nikterak zajímavě. Přesto si zanícení fanoušci motosportu všimli, že siluetu monopostu F1 vystřídá v samém závěru jiný vůz, který se shoduje s Dallarou, ve které jezdí závodnici seriálu F2. Od té chvíle jsme v podstatě jen čekali na to, až vyrukují vývojáři s dalšími informacemi a upřesní, jestli bude hra obsahovat celý seriál závodů F2, nebo jen vybranou část. Naštěstí platí to první.

„Po náznaku závodního auta v prvním traileru, na který nám přišlo neskutečné množství pozitivních reakcí, je načase oficiálně potvrdit, že obsahem F1 2019 bude i kompletní šampionát FIA Formula 2,“ píše se v dlouhém blogu na oficiálních stránkách vývojářů. S vydáním hry přitom bude dostupný loňská sezóna s tím, že aktuální bude přidána v průběhu roku formou DLC, dočkáme se tak určité obměny jezdců a dalších drobností, které oba ročníky soutěže odlišují. Sami vývojáři pak lákají na to, že už od vydání budete moci závodit po boku jezdců, kteří se v loňském roce probojovali do královské třídy, tedy George Russella, Landa Norrise nebo Alexandera Albona. Jediné, co v tuto chvíli nevíme, je provázanost s kategorií F1 – pokud by však bylo možné v kariéře začít ve slabší třídě a postupně se probojovat vzhůru, zaznamenala by série významný milník.

V rámci F1 2019 nás ale nečeká pouze nová třída závodů, ale také návrat legend, v tomto konkrétním případě jedněch z největších. Letošní ročník série se totiž chystá na souboj Alaina Prosta a Ayrtona Senny v jejich vozech ze začátku 90. let, tedy ve Ferrari F1-90 a legendárním McLarenu MP4/5. Tito dva závodní velikáni budou spolu s řadou historických vozů z F1 2018 přístupní všem, kdo si pořídí Legends edici, která navíc zpřístupní hru o tři dny dříve, tedy 25. června. Nepředstavujte si ale pod touto nabídkou kompletní sezónu 1990, nýbrž osm závodních výzev s příběhem. Zajímavé také je, že se licence, kterou museli v Codies získat pro ztvárnění obou závodních legend a jejich vozů, prostupuje částečně i do režimu kariéry, ve které si budete moci zvolit Prosta nebo Sennu coby vlastního herního avatara.

Pokud vás souboj těchto rivalů příliš nevzrušuje, budete si moci nad rámec standardního balení pořídit ještě Anniversary edici, která namísto Senny s Prostem nabídne možnost svézt se ve Ferrari F10 a McLarenu MP4-25, ve kterých v roce 2010 jezdili Alonso s Massou, resp. Hamilton a Button. Jak vývojáři uvádí, všechny exkluzivní vozy budou později přístupné formou placených DLC i ostatním a nutno dovysvětlit, že Anniversary edice nenabízí přednostní přístup do hry. Úplně poslední věcí, kterou blog řeší, jsou již zmiňované obaly her v jednotlivých zemích, takže zatímco ve Velké Británii budou na hráče shlížet Vettel s Hamiltonem, na území Beneluxu nahradí Vettela kdo jiný než Max Verstappen, ve Francii to bude dvojice Leclerc-Gasly, ve Španělsku Sainz, v Kanadě Stroll,… No, myslíme, že vzorec jste už pochopili.

Nahlásit chybu v článku

2

Napsat komentář

Další články
Nahoru