Externí úložiště pro Xbox má stát přibližně 6 tisíc korun

Za SSD disk od firmy Seagate prý hráči zaplatí polovinu toho, co dají za Series X

Zdroj: Microsoft
24. 9. 2020

Už několik týdnů se řeší, kolik bude stát externí rozšiřující úložiště pro Xbox Series X a S. Zejména pro levnější konzoli a její SSD o velikosti 515 GB půjde o vítaný upgrade. Jenže za jakou cenu? Máme za sebou několik úniků i falešných poplachů. Teď to ale vypadá, že máme k dispozici první reálné ceny. Karta od společnosti Seagate o velikosti 1 TB se objevila nejprve na několik australských e-shopech v rozmezí od 360 do 390 australských dolarů. To by znamenalo v hrubém přepočtu nějakých 5900 až 6400 korun.

Potvrdil se tak předpoklad odborníků, kteří varovali, že nepůjde o levnou záležitost. Ostatně stačí ji dát do kontrastu k ceně samotných konzolí. Xbox Series X se v Austrálii prodává za 750 australských dolarů a Xbox Series S za 500 dolarů. Levnější tak nemusí znamenat výhodnější. Americký Best Buy posléze uvedl cenu 220 amerických dolarů, o které se už dříve spekulovalo. To by znamenalo v přepočtu něco přes 5 tisíc korun, ale u nás by s ohledem na daň a podobně byla cena s největší pravděpodobností ještě vyšší.

Vysokorychlostní karta, která se zasouvá do Xboxu na zadní straně, umožní ukládat na externí SSD další next-gen hry, protože má mít srovnatelné parametry jako interní úložiště.

Zajímavé je, že předobjednávky na samotné konzole už běží, stejně jako na některé příslušenství, ale externí SSD mezi mezi oficiálně naceněnými produkty zatím nenajdete. Je nicméně vysoce pravděpodobné vhledem k množícím se zdrojům ze zahraničí, že se skutečně uvedené obchody opírají o reálnou cenu.

Vysokorychlostní karta, která se zasouvá do Xboxu na zadní straně, umožní ukládat na externí SSD další next-gen hry, protože má mít srovnatelné parametry jako interní úložiště. Zatímco starší disky si poradí jen s tituly v rámci zpětné kompatibility a pouze tehdy, pokud nedostanou nějaké speciální vylepšení pro Series S a X, které bude opět závislé na přenosové rychlosti. Jak už jsme ale dříve upozorňovali, Microsoft tvrdí, že velikost her na levnějším Xboxu Series S zkrotí i za pomocí dalšího triku. Nižší cílové nativní rozlišení umožní pracovat s méně objemnými texturami.

Nahlásit chybu v článku

14

Napsat komentář

Mohlo by vás zajímat

Nahoru