Existuje způsob, jak dohrát San Andreas za 30 minut

Existuje způsob, jak dohrát San Andreas za 30 minut

Legračně komplikovaný návod vám umožní cestovat časem. Rekord byl vylepšen o 3 hodiny

11. 10. 2019

Databáze známého webu How Long to Beat, ve které lze vyhledat počet hodin nutných k dohrání konkrétních her, hovoří jasně. Příběh Grand Theft Auto: San Andreas, aniž byste se příliš obtěžovali vedlejšími misemi, lze dohrát za přibližně 30 hodin. Trochu více, necháte-li se unést všemi možnostmi hry, trochu méně, budete-li pospíchat. Přesto dokázali speedrunneři postupně tuto dobu stlačit až na úroveň necelých čtyř hodin a mělo se za to, že rychleji už San Andreas dohrát nejde. Pak se ale na scéně objevila portugalská speedrunnerská legenda Powdinet, držící několik světových rekordů, aby světu dokázala, že to jde ještě rychleji. Mnohem rychleji! Konkrétně pod 26 minut, a to za použití neskutečně dlouhého návodu, který umožní přeskočit z takřka samotného úvodu až na konec. Ale pozor, pouze ve verzi z Windows Store!

Aby se ale hlavní hrdina CJ mohl stát cestovatelem v čase, musí skutečně do puntíku splnit seznam úkolů, které jsou v plném rozsahu detailně rozebrány například na Redditu. Do světa je sice neposlal sám Powdinet, ale na tom příliš nezáleží, vzhledem k tomu, že se jím už řídili jiní a k zatím nejlepšímu času 25 minut a 52 vteřin se snaží v posledních dnech přiblížit. A jak asi chápete, do souboje s časem se díky tomu můžete pustit i vy, nemáte-li například o víkendu co dělat. Celý trik spočívá v nové metodě, kterou komunita nazývá „Arbitrary Jump Skip“ a vede k ní přibližně 40 kroků, všemožně se snažících obalamutit hru na předem určených místech. Například v tom ohledu, aby si myslela, že jste, nebo pro změnu nejste uprostřed některé z misí. Pokud se vám to všechno podaří provést mnohdy na milisekundu přesně, máte vyhráno, určitě už ale začínáte chápat, že víkend by vám na pokusy zřejmě nestačil.

Rozhoduje například i způsob, jakým zaparkujete ukradenou policejní motorku do své garáže – tedy pokud motorku získáte do konkrétního času.

Abychom se dostali k jádru věci, tedy obávanému seznamu úkolů, čeká vás například rychlé rozhodování v případě, nepodaří-li se vám najít, přepadnout, zabít a okrást drogového dealera, abyste získali 2000 dolarů, které nosí u sebe. Neznamenalo by to totiž automatický neúspěch, jen byste například dále nesměli v kadeřnictví zvolit kudrlinky, ale pořádné afro, nesměli byste během vedlejší mise Burglar získat 20 předmětů, ale 22, abyste měli dostatek peněz na příště a spoustu dalších podmínek, které se logicky netýkají jen drogového dealera. Rozhoduje například i způsob, jakým zaparkujete ukradenou policejní motorku do své garáže – tedy pokud motorku získáte do konkrétního času, případně zda se vám podaří jakýmkoliv způsobem přerušit probíhající misi třeba do 500 milisekund od jejího spuštění. Jestli se vám to zdá nemožné, případně nerozumíte, co se po vás chce, odkážeme vás na video, které i díky své únosné délce můžete použít jako obrazový návod.

Rozhodně ale nevysvětluje, kdo na tyto nápady chodí a zda je ještě vůbec možné limit výrazně posunout. Jen pro zajímavost můžeme uvést, že předchozí Vice City zatím bylo možné dohrát za 49 minut a 46 sekund, Grand Theft Auto IV za necelé 4 hodiny a pátý díl ještě o dvě hodiny pomaleji. Zatím ale ani San Andreas nemá na jednotlivé části úplně prvního dílu – ty totiž bylo možné dohrát za jednotky minut.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru