Everreach: Project Eden, Headup, Everreach: Project Eden chce napodobit Mass Effect

Everreach: Project Eden chce napodobit Mass Effect

Ještě v prosinci vyjde sci-fi akční RPG, v němž lidstvo kolonizuje první obyvatelnou planetu

30. 10. 2019
Název: Everreach: Project Eden Vývojář: Vydavatel: Platformy: , , Žánr:

Fanoušci Falloutů se v těchto dnech těší ze hry The Outer Worlds, milovníci Dragon Age před časem mohli najít zalíbení v titulu GreedFall. Ale co je tu pro ty, kteří fandí Mass Effectu? Odpověď by mohla znít – Everreach: Project Eden. Alespoň doufejme. Přesvědčíme se o tom už relativně brzy.

Má jít o svižné 3rd person akční RPG pro PC, PS4 a Xbox One, které nás vezme na planetu Eden. Hra od studia Elder Games vás seznámí se členkou bezpečnostního oddílu Norou Harwood, které se ujmete ve snaze zajistit poklidný průběh kolonizace. Současně ale musíte prověřit záhadné incidenty, ke kterým na planetě došlo, zkoumat zdejší neznámý svět a objevit prastará tajemství dávno zapomenuté civilizace.

Autorkou scénáře je Michelle Clough, která se dříve podílela v BioWare na ladění a hlídání příběhových větví v sérii Mass Effect.

Autoři slibují taktické souboje, možnost cestovat s pomocí dopravního prostředku, pestrou hratelnost a především napínavý příběh. Jeho autorkou je Michelle Clough, která se dříve podílela v BioWare na ladění a hlídání příběhových větví v sérii Mass Effect. Svým rozsahem bude nicméně Everreach: Project Eden mnohem skromnějším projektem. Zatímco Mass Effecty trvaly v průměru alespoň 20 hodin, novinka má nabídnout zábavu přibližně na 8 hodin.

Uměleckou stylizaci zase dostala na starost výtvarnice Mai-Anh Tran, která pravidelně pracuje na řadě hollywoodských trháků. I když si nebudeme moci vytvořit vlastního hrdinu, slibují autoři pestré možnosti úprav skillů a 80 možných upgradů. Své schopnosti a vybavení uplatníte samozřejmě především v boji a do akce se budete moci pustit i na svém osobním vznášedle Zeus.

Vývojáři před pár dny zveřejnili nové video, které vás blíže seznámí s planetou Eden, prvním cizím obyvatelným světem objeveným v naší galaxii. I když autoři slibují obrovský svět, je třeba počítat s tím, že tohle není vysokorozpočtový projekt. Eden má navzdory tomu nabídnout unikátní biosféru s mnoha rozlišnými prostředími. Otevřená mapa láká i na vedlejší aktivity. Na planetě už před vaším příletem usilovně pracují vědci, inženýři a stavitelé, aby vybudovali síť měst a osídlení pro budoucí kolonisty, ale důkazy o první mimozemské civilizaci mohou přinést nečekaný zvrat v událostech.

Lidé Eden zoufale potřebují, protože se má stát našim novým domovem. Země je přelidněná a znečištěná a všichni z ní chtějí uniknout. Nora Harwood je vysílána ze Země, aby vypátrala, co se v nové kolonii stalo a znovu jí zajistila s pomocí hráče bezpečí. V boji bude moci využít například silová pole, ale i robotického společníka 73-Q. Vylepšovat samozřejmě půjde i vaše zbraně. V průběhu hry máme činit důležitá rozhodnutí, která si ostatní lidé budou pamatovat a podle toho na nás dál reagovat. Na základě toho hra nabídne i několik odlišných konců, jejich přesný počet však autoři nespecifikují.

Everreach: Project Eden vyjde ještě v prosinci na PC a Xboxu One a v příštím roce se pak objeví i na PlayStationu 4. Očekávání je nepochybně třeba držet na uzdě a mít na novinku realistické nároky s ohledem na velikost projektu i začínajícího autorského týmu. Ale třeba by se z ní mohlo vyklubat příjemní překvapení. Alespoň do doby, než se skutečný Mass Effect vrátí.

Mimochodem, je dost zábavné porovnat, jak hlavní hrdinka a její oblek připomíná titulní postavu ze zrušené akce StarCraft: Ghost od Blizzardu.

Nahlásit chybu v článku

1

Napsat komentář

Další články
Nahoru