Lust from Beyond, PlayWay, Erotický horor boduje díky exkluzivní demoverzi

Erotický horor boduje díky exkluzivní demoverzi

Lust from Beyond se na Kickstarteru zaplatil během 10 hodin. Slibuje strašení i sex

29. 4. 2019
Název: Lust from Beyond Vývojář: Vydavatel: Platformy: Žánr: , Datum vydání: 11. 3. 2021

Koncem února jsme vám představovali erotický horor Lust from Beyond inspirovaný tvorbou H. P. Lovecrafta nebo H. R. Gigera. Už při oznámení hry polští vývojáři ze studia Movie Games Lunarium avizovali, že se budou ucházet o přízeň hráčů v kampani na Kickstarteru. Crowdfundingovou platformou ostatně úspěšně protáhli už svůj předchozí projekt – debut v podobě erotického hororu Lust for Darkness, který je duchovním předchůdcem aktuálního titulu. Před pár dny odstartovali novou kampaň, v níž fanoušky požádali přibližně o 11 tisíc dolarů. A o zájemce rozhodně nemají nouzi – jejich původní cíl se jim podařilo splnit během 10 hodin. V tuto chvíli už mají na kontě skoro 21 tisíc dolarů a do konce kampaně přitom zbývá ještě dlouhých 36 dní.

Jak samotní autoři přiznali, i je tenhle úspěch příjemně zaskočil. Není však rozhodně dílem náhody. Když pomineme skutečnost, že po podobných projektech je mezi hráči značný hlad a přitom nabídka neodpovídá poptávce, je zjevné, že Lust from Beyond má už teď jisté kvality, kterými se mnohdy digitální erotické horory pochlubit nemohou. Klíčovou roli ale zjevně sehrálo i dříve slíbené exkluzivní demo, na které se může těšit každý, kdo projekt podpoří alespoň 7 dolary. A tuto hratelnou ukázku obdrží hráči obratem, ne až někdy v budoucnu, jak to občas bývá. Společně s ním jsme se logicky rovněž dočkali nad rámec původního vágního traileru a několika screenshotů také pořádných záběrů ze hry, které víc napoví, kam se vývojáři posunuli od svého debutu Lust for Darkness.

S tím, jak přibývá peněz od hráčů, se logicky odemykají i nové stretch goaly. Fanoušci už se “probojovali” k vedlejšímu příběhu i dalším jazykovým mutacím a usilují o další metu v podobě interaktivních sexuálních scén. Za nejnižší příhoz v ceně 1 dolaru se můžete těšit na poděkování v závěrečných titulcích, za 7 dolarů už máte nárok i na zmíněné demo a balíček wallpaperů. Pokud si chcete zajistit dopředu celou hru, musíte přispět alespoň 12 dolarů. Tento příhoz je ovšem omezen na 1000 lidí, tak si pospěšte. Další stupně pak slibují postupně artbook, soundtrack či garantují více kopií. V nejvyšších patrech se pak nacházejí příhozy v ceně až několik tisíc dolarů, díky nimž můžete dostat do hry svou podobu, krátký vzkaz nebo dokonce místo, které navrhnete a popíšete.

Zdá se, že polští Movie Games Lunarium se trefili hráčům do vkusu. Tématicky novinka trochu připomíná film Eyes Wide Shut režiséra Stanley Kubricka z roku 1999, jehož předlohou byla Snová novela rakouského psychologa a spisovatele Arthura Schnitzlera z roku 1926. Vše podstatné o hře a její náplni jsme vám tlumočili už v předchozím článku, proto si shrneme jen to nejzákladnější. Jak už bylo řečeno, jedná se o erotický horor s prvky okultismu, který hráč sleduje z perspektivy první osoby. Staneme se členem kultu, který chce otevřít bránu do pradávné země extáze jménem Lusst’ghaa. Kromě Lovecrafta a Gigera se autoři inspirovali také obrazy malíře Beksińského. Stačí se podívat na ukázky a budete mít jasno.

Prostřednictvím experimentů transformovali svá těla, aby mohli prožívat nekonečnou rozkoš.

Ačkoli novinka tématicky a částečně i obsahem navazuje na předchozí hru, nejde o pokračování v pravém slova smyslu a autoři slibují, že si ji užijí i nováčci. Právě při práci na Lust for Darkness získal tým první zkušenost a ověřil si, že je možné na poli videoher skloubit erotiku a horor. Oba tituly se odehrávají ve stejném světě. Studio slibuje odvážná erotická témata, graficky povedené prostředí plné interaktivních předmětů, hádanky i příšery, před nimiž budete unikat i s nimi nějak bojovat. Hlavním hrdinou je starožitník Victor Holloway, jehož trýzní vize zlověstného světa plného chlípností a bolesti. Aby odhalil jeho tajemství, přidá se ke kultu extáze, jehož členové mohou znát odpovědi na jeho znepokojivé otázky.

Pokud jde o místa, které v titulu navštívíme, příběh nás v první řadě zavede do viktoriánského sídla ne nepodobného tomu z Layers of Fear. Tady sídlí členové kultu a snaží se proniknout do světa věčné extáze. Najdete tu proto “překvapivé” množství ložnic… Za hranicemi našeho světa se ale nachází Lusst’ghaa a i sem se vypravíme. Bylo to původně místo, jako je to naše, nicméně jeho obyvatelé se rozhodli zcela poddat svým touhám. Prostřednictvím experimentů transformovali svá těla, aby mohli prožívat nekonečnou rozkoš. Od té doby uplynuly stovky let a tento svět se od té doby proměnil k nepoznání. Jak? To sami zjistíme.

Hra v tuto chvíli míří jen na PC a podle původních informací by měla vyjít ještě letos.

Tyto návrhy vytvořil pro Lust from Beyond výtvarník Dawid Jurek

Nahlásit chybu v článku

Napsat komentář

Další články
Nahoru